Czy ściany szklane przeciwpożarowe to dobry pomysł?

Ściany szklane przeciwpożarowe znacząco zwiększają poziom bezpieczeństwa, a co najważniejsze oferują bardzo duże możliwości aranżacyjne. Doświadczeni architekci dzięki funkcjonalnym ściankom są w stanie zaprojektować efektowne i wyrafinowane wnętrza.

Dlaczego warto?

Szkło doskonale łączy się z drewnem, stalą, betonem i wieloma innymi materiałami. Wnętrza ze szklanymi elementami są bardzo eleganckie i przytulne. Ściany szklane doskonale nadają się przede wszystkim do oddzielenia dwóch pomieszczeń.

Ściany szklane wyróżniają się nie tylko właściwościami ognioodpornymi, ale również właściwościami dźwiękoszczelnymi. Zaawansowane systemy oferują odporność ogniową nawet do 60 minut. Jest to naprawdę bardzo dobrym wynik zwłaszcza, jak weźmie się pod uwagę konkurencyjne rozwiązania dostępne na rynku.

Szczelność i izolacyjność ogniowa

Szkło jak powszechnie wiadomo jest jednym z najbardziej odpornych na ogień materiałów dostępnych na rynku. Nowoczesne ściany szklane przeciwpożarowe spełniają nawet bardzo ekstremalne wymagania nowoczesnych projektów przeciwogniowych. W dużej mierze to właśnie dzięki szklanym ścianom możliwe jest projektowanie nowoczesnych i minimalistycznych wnętrz, które w 100% spełniają wymogi przepisów ochrony przeciwpożarowej.

Na rynku dostępne są nie tylko ściany, ale również drzwi przeciwpożarowe. Najbezpieczniejszym wyborem jest oczywiście postawienie na materiały budowlane od tego samego producenta, które idealnie współpracować będą ze sobą.

Wysoka szczelność

Podczas pożaru bardzo duże niebezpieczeństwo stwarza nie tylko ogień, ale również dym. Między innymi dlatego też warto zadbać o to, aby ściany szklane przeciwpożarowe były idealnie szczelne. Nowoczesne ściany przeciwpożarowe są bardzo łatwe w montażu i konserwacji. Można na nie nakleić specjalne naklejki, które dodatkowo zwiększają poziom bezpieczeństwa.

Ściany szklane zaprojektowane są w tak i sposób, aby zatrzymać niebezpieczne substancje takie jak np. tlenek węgla. Nowoczesny system znacząco zwiększa szanse na skuteczne przeprowadzenie ewakuacji z zagrożonego pomieszczenia. Na bezpieczeństwie nigdy nie warto oszczędzać, dlatego też najlepiej postawić na oryginalne ściany szklane od renomowanych producentów.