Moda na skoki tandemowe

Skoki tandemowe bez wątpienia są jednym z najbardziej ekstremalnych przeżyć, które dostarcza olbrzymiej dawki adrenaliny. Niniejszy artykuł to doskonały wybór właśnie dla tych osób, które w najbliższym czasie chcą oddać swój pierwszy skok i nie wiedzą w jaki sposób się do niego przygotować.

Jak się odpowiednio przygotować?

Osoby, które chcą oddać swój pierwszy skok w tandemie muszą oczywiście odbyć profesjonalne szkolenie spadochronowe. Dzięki szkoleniu będzie można oddać skok samodzielny, a nie tylko w tandemie z instruktorem.

Przed skokiem należy wykonać także stosowne badania lekarskie, dzięki którym będzie można wyeliminować ewentualne przeciwwskazania do wykonania skoku. Jeżeli chodzi o szkolenia teoretyczne, to poruszane są na nich głównie zagadnienia dotyczące zasad bezpieczeństwa, które obowiązują w powietrzu. Jeżeli chodzi o szkolenia praktyczne, to skupiają się one głównie na wytrenowaniu przyjmowania prawidłowej pozycji w powietrzu.

Skok w tandemie – czy warto?

Dla osób początkujących najlepszym wyborem jest skok tandemem. Mowa tutaj oczywiście o skoku, którego cała realizacja odbywa się w asyście doświadczonego skoczka. Osoby, które decydują się na skok z instruktorem nie muszą przechodzić tak wielu badań, a co najważniejsze nie wymagane są również wielogodzinne wykłady teoretyczne. Skok może odbyć się od razu po krótkim instruktażu.

W Polsce sezon skoków spadochronowych trwa od kwietnia do października. Przy sprzyjającej pogodzie można oddawać skoki również w listopadzie i grudniu. Olbrzymim atutem skoków tandemowych jest nie tylko ich duża dostępność, ale również bardzo atrakcyjna cena, dlatego też cieszą się one tak dużym zainteresowaniem. Skok tandemowy może okazać się ciekawym pomysłem na udany prezent dla bliskiej osoby z okazji urodzin, osiemnastki albo ważnej rocznicy. Praktycznie każdy ośrodek organizujący skoki tandemowe posiada vouchery upominkowe.

Co dalej?

Jeżeli po pierwszym skoku tandemowym chcemy kontynuować swoją przygodę ze spadochroniarstwem, to warto jak najszybciej zapisać się na kurs swobodnego spadania. Dzięki profesjonalnemu szkoleniu można do perfekcji opanować technikę skoku.

W Polsce coraz większą popularność zdobywają także loty paralotnią i motolotnią, które również mogą odbyć się w tandemie. Osoby, które lubią mocne doznania powinny postawić na akrobatyczne loty paralotnią.