Jak poprawnie myć lustra?

W każdym domu powinny znaleźć się czyste lustra. Ich obecność jest wskazana także w przebieralniach i toaletach publicznych. Brudne, pomazane lustra mogą być znakiem, że w pomieszczeniach nie jest utrzymywana odpowiednia higiena. Jak powinno się poprawnie myć lustra, by jak najdłużej wyglądały dobrze? Jak dbać o ich czystość?

Dobry płyn do mycia luster

Przede wszystkim trzeba wyposażyć się w dobry Płyn do mycia luster. To jego jakość jest kluczowa do tego, by czyszczenie przebiegało sprawnie i skutecznie. Płyn powinien wydajnie rozpuszczać zabrudzenia i koniecznie powinien usuwać zacieki bez konieczności szorowania.To ważne, bo długie doczyszczanie jednego miejsca oznacza mniej czasu na wysprzątanie reszty pomieszczenia. W przypadku luster szorowanie jest wyraźnie niewskazane i należy za wszelką cenę go unikać. Trzeba też koniecznie podkreślić, że dzięki dobremu płynowi do mycia szyb i luster wystarczy tylko kilka spokojnych ruchów, by wszystkie zabrudzenia przeszły do historii.

Odpowiednia szmatka

Płyn do mycia luster powinien być rozprowadzany przy pomocy szmatki. Najczęściej używana jest bawełniana ściereczka, która niestety nie jest najlepszym wyborem. Należy pamiętać, że taka szmatka może pozostawiać na lustrze włókna. W takim wypadku nawet najlepszy płyn do mycia luster nie załatwi sprawy.Zdecydowanie lepiej jest używać bezpyłowych czyścików albo szmatek wykonanych z mikrofibry. To właśnie one świetnie sprawdzają się przy czyszczeniu powierzchni gładkich i lustrzanych. Można wykorzystywać je też do odkurzania ekranów i kokpitów w samochodach.

Odpowiednie oświetlenie

Żeby dobrze umyć lustro, trzeba móc je dokładnie obejrzeć. Z tego powodu do sprzątania trzeba mieć dobre oświetlenie. Bardzo dobrym pomysłem jest włączenie wszystkich lamp znajdujących się w pobliżu lustra i ustawianie do niego pod różnymi kątami.W ten sposób można stwierdzić, czy gdzieś nie znalazła się plamka albo pominięty zaciek. To dobra metoda na dokładne mycie luster bez dużego wysiłku i konieczności poprawek.