Acrylcolor – technologia barwienia okien w najlepszym wydaniu

Okna z PVC wcale nie muszą być białe i nudne. Nowoczesna technologia barwienia okien daje naprawdę ogromne możliwości zmiany wyglądu profili okiennych. W przeciwieństwie do innych metod mających na celu zmianę kolorystyki profili okiennych, technologia acrylcolor cechuje się wyśmienitą trwałością. Jest to jedna z najbardziej innowacyjnych i skutecznych metod w branży stolarki otworowej. Na czym polega technologia barwienia okien acrylcolor i jakie są jej mocne strony?

Technologia barwienia okien acrylcolor – o co w tym chodzi?

Profile okienne barwione acrylcolorem powstają w procesie koekstruzji, , w takcie którego biały podkład z PVC zostaje trwale stopiony z kolorowym szkłem akrylowym. Dzięki wykorzystaniu szkła akrylowego, które jest najtrwalszym istniejącym tworzywem sztucznym, powstaje profil o bardzo wysokiej wytrzymałości, także na działanie czynników zewnętrznych oraz ekstremalnych warunków pogodowych.

Na końcowym etapie barwienia acrylcolorem powierzchnia profilu jest wykańczana z użyciem wałków polerujących. To sprawia, że gotowy profil jest idealnie gładki i elegancki, a powierzchnia sprawia wrażenie satynowej. Nadaje to oknom nie tylko estetyczny wygląd, ale także odporność na starzenie, uszkodzenia, odpryski oraz trwałość kolorów i łatwość pielęgnacji. Nie należy obawiać się również nagrzewania się okien, które dzięki technologii acrylcolor zostaje całkowicie zminimalizowane.

Od kiedy stosuje się metodę barwienia acrylcolor?

Metodę acrylcolor stosuje się w produkcji okien od ponad 35 lat. Również firma Ekoplast z powodzeniem stosuje acrylcolor jako sposób na barwienie profili okiennych. Dzięki temu okna są o wiele bardziej trwałe i służą klientom przez długie lata.

Acrylcolor to kolorowe i bardzo trwałe okna w Twoim domu

Od kilku lat kolorowe okna stają się coraz bardziej popularne wśród polskich konsumentów. Pozwalają dopasować kolor profili okiennych do zewnętrznego wyglądu całego budynku, spełniając przy tym zarówno wymagania projektantów, jak i regionalne wymogi kolorystyczne.

Metoda barwienia profili okiennych acrylcolor pozwala na zabarwienie ramy okiennej na różne kolory. W palecie barw do wyboru jest cała gama odcieni, w tym także kolory metaliczne, które stylizują ramę okienną na aluminiową.

Gdzie kupić okna barwione metoda acrylcolor?

W Polsce jednym z najważniejszych producentów paneli okiennych produkowanych z użyciem metody acrylcolor jest firma Ekoplast. Kupując produkty tej firmy, stawiasz na wysoką jakość produktu. Dodatkowo produkty Ekoplast są bardzo trwałe i spełniają wszystkie niezbędne normy dopuszczające ich wyroby do powszechnego użytku.