Obecnie coraz więcej osób decyduje się na wykonywanie konwersji DIN/ISO/PN. W jakich sytuacjach realizacja tego zadania się przydaje? Jakie kroki powinny być podjęte, by konwersja DIN/ISO/PN nikomu nie przysporzyła problemów?
Komu przydaje się konwersja?
Zasadniczo w wielu różnych sytuacjach. Na początku warto jednak wyjaśnić, po co w ogóle powstały normy. Okazuje się, że takie standardy mają na celu zwiększenie jakości produkcji tych akcesoriów. Na skutek tego elementy złączne są wykonywane fachowo i bardzo dokładnie. W tej specjalizacji najwięcej do powiedzenia ma bez wątpienia Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna (odpowiada ona za normy ISO). W tym momencie ten podmiot posiada swoją siedzibę w Genewie. Warto wyraźnie zaznaczyć, że Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna zrzesza państwa z rozmaitych kontynentów. W tym gronie (co ciekawe już od kilkudziesięciu lat) jest Polska. Na terenie naszego państwa stosowane są też normy DIN. Tutaj z kolei warto wspomnieć nieco więcej na temat Niemieckiego Instytutu Normalizacyjnego. Ten podmiot posiada swoją siedzibę w Berlinie. Odpowiada między innymi za zatwierdzanie albo wycofywanie (jeśli powstaje taka konieczność) norm. Podobne zadania ma do wykonania (w naszym kraju) zaś Polski Komitet Normalizacyjny.
Kiedy konwersja norm DIN/ISO/PN powinna być wykonywana? Na przykład wtedy, kiedy handlują ze sobą podmioty z różnych państw. Wówczas zrealizowanie tego zadania ma na celu sprawić, by obie strony transakcji wiedziały, co jest przedmiotem umowy. Najbardziej uniwersalne są normy ISO. Często konwersja jest zatem wykonywana tak, by na końcu dowiedzieć się o normach ustanawianych przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną.
Przeczytaj także: http://www.przytulny.pl/dlaczego-sruby-trapezowe-sa-tak-popularne/
Jak powinna być wykonana konwersja norm?
Nic nie się martw – wykonanie tego zadania wcale nie jest trudne. Może być zrealizowane szybko i bardzo dokładnie. Co potrzebujesz w tym celu? To urządzenie elektroniczne z podłączeniem do Internetu. Potem wejdź na stronę internetową stalmut.pl. Tam jest bowiem specjalna (a zarazem bardzo prosta do użycia) wyszukiwarka. Chcesz kupić niedługo (od kogoś z innego państwa) śruby sześciokątne z pełnym gwintem? Znasz zaś tylko normę PN 82105? W takim razie musisz wykonać konwersję. Pewien problem z naszymi normami polega bowiem na tym, że są one stosowane zasadniczo tylko u nas. Najlepiej przekształcić je na normy ISO. Wpisz zatem albo wklej znane Ci oznaczenie w odpowiednim miejscu. Teraz musisz kliknąć tylko przycisk Szukaj. Dzięki temu dowiesz się, jak wyglądają wszystkie oznaczenia dotyczące tych elementów złącznych. Są to zaś DIN 933/ISO 4017/PN 82105.