Jakie rodzaje łóżek się wyróżnia?

Retro master bedroom with brown double bed and wooden nightstand against old wall - 3d rendering

Łóżka do sypialni to najważniejszy element tego pokoju. To właśnie w nim spędzamy około 8 godzin każdej doby. Właśnie dlatego w czasie wybierania konkretnego produktu, warto skupić się na różnych jego rodzajach. Meble te dzielą się na kilka określonych typów i nie jest tajemnicą, że każdy z nich ma zarówno swoje wady, jak i zalety. Najważniejsze jest to, aby poznać ich właściwości, gdyż tylko i wyłącznie w ten sposób można wybrać najlepsze rozwiązanie. Sprawdź sam, co musisz wiedzieć na ten temat!

Łóżka drewniane

Jednymi z bardziej popularnych modeli łóżek są łóżka drewniane. Rozwiązania te przyciągają ludzi swoim ciepłem, które idealnie wpasowuje się w sypialnię oraz nadaje jej przytulności. Co więcej, drewno jest antystatyczne oraz antyalergiczne, co dla wielu osób może być bardzo ważne. W przypadku, gdy zadba się o jego pielęgnację oraz impregnację, posłuży nam przez wiele lat. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, że drewno to surowiec naturalny, a co za tym idzie, w pełni ekologiczny, dlatego meble produkowane za jego pomocą, nie obciążają planety.

Łóżka tapicerowane

Łóżka tapicerowane to połączenie elegancji oraz przytulności. Płyta meblowa w większości wypadków obita zostaje miękką pianką, którą pokrywa skóra, ekoskóra lub tkanina. Całość wygląda po prostu świetnie, a ilość dostępnych rozwiązań sprawia, że bez większego problemu można znaleźć coś, o wpadnie ci w oko. Nie spotkasz się tutaj z żadnymi ograniczeniami kolorystycznymi, dlatego jest to świetna propozycja dla wszystkich osób, które uwielbiają odważne barwy.

Łóżka metalowe

Metal w sypialni to rozwiązanie, które z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Stawiają na niego przede wszystkim osoby, które przepadają za świetną wytrzymałością oraz niebanalnością. Nie można jednak zapomnieć, że meble tego typu nie sprawdzą się w każdym możliwym wnętrzu. Kiedy zatem warto na nie stawiać? To przede wszystkim wnętrza industrialne są najlepszym wyborem, gdzie króluje prostota.