Montaż klimatyzacji – od czego zależy cena?

Kupno klimatyzacji jest dopiero pierwszym krokiem na drodze do cieszenia się świeżym i czystym powietrzem w naszym domu. Do tego dochodzi jeszcze jej odpowiedni montaż. Firmy, które zajmują się dystrybucją klimatyzatorów, często mają w swojej ofercie również ich montaż, jednak nie zawsze jesteśmy zadowoleni z jego ceny. Dlaczego prawidłowy montaż klimatyzacji jest taki istotny oraz czemu cennik wygląda w ten sposób?

Montaż klimatyzacji

Od tego, czy klimatyzacja zostanie prawidłowo zamontowana, będzie zależało potem to, jak będzie działała. Właśnie dlatego należy powierzyć jej montaż fachowcom, aby mieć pewność, że zajmą się tym ludzie posiadający wiedzę oraz umiejętności. Dodatkowo klimatyzatory zawierają substancje, które ze względów ekologicznych nie powinny przedostawać się do środowiska naturalnego. Dobry specjalista weźmie to pod uwagę oraz upewni się, że nic takiego nie będzie miało miejsca.

Jak wygląda montaż klimatyzacji?

To, jak będzie wyglądał montaż naszej klimatyzacji, będzie zależało w głównej mierze od tego, jaka jest specyfika budynku, w którym planujemy montaż. Cena zabiegu z pewnością wzrośnie, jeżeli to jego przeprowadzenia konieczne będzie użycie rusztowań lub podnośnika, ze względu na wysokość umieszczenia jednostki zewnętrznej. Dodatkowe opłaty będą również naliczane, jeżeli zajdzie konieczność przekucia się przez żelbetonowe ściany, gdyż wymaga to dodatkowego nakładu pracy.

Koszty może podnieść również montaż instalacji w domu, który posiada już wcześniej zamontowane instalacje wymagające integracji z naszym klimatyzatorem. Jeżeli chcemy, aby jednostka zewnętrzna nie była widoczna, również musimy liczyć się z wyższym kosztem montażu.

Ile kosztuje montaż klimatyzacji?

Montaż klimatyzacji, w której jednostki są od siebie oddalone o około 10-15 metrów to wydatek rzędu 2-2,5 tys. PLN. Im mniejsza odległość między jednostkami, tym mniejsze koszty montażu. Oczywiście rodzaj montowanego urządzenia również odgrywa kluczową rolę. Klimatyzatory ścienne, których montaż jest zdecydowanie jednym z łatwiejszych, będzie tańszy niż montaż klimatyzatorów sufitowych.

Cena montażu klimatyzacji – podsumowanie

Jak widzisz, cena montażu klimatyzacji zależy od wielu czynników. Mimo tego, że może być ona wysoka, warto zdecydować się na usługi specjalistów, którzy zadbają o to, aby cały montaż był przeprowadzony profesjonalnie, co pozwoli cieszyć nam się urządzeniem przez długi czas bez ryzyka awarii.

Źródło zdjęć: freepik.com