Na czym polega makijaż permanentny brwi i jaki jest jego koszt?

Każdej osobie chętnej na zabieg permanentnego makijażu brwi należy go szczerze polecić. Czym on jest? Zabieg ten sprawia, że kobiety mogą przestać zajmować się makijażem brwi każdego ranka, za to zająć się innymi częściami twarzy. Co prawda, zabieg ten nie jest możliwy do wykonania we własnym zakresie, ale w salonie makijażu. Cieszy się jednakże bardzo długą trwałością oraz bardzo ładnie wygląda na twarzy. Warto bliżej się mu przyjrzeć i samodzielnie sprawdzić, czy jest on dla każdej kobiety zabiegiem atrakcyjnym. Artykuł ten pokaże, jak się wykonuje zabieg permanentnego makijażu brwi, ile kosztuje i jakie niesie z sobą zalety.

Jak wygląda zabieg permanentnego makijażu brwi?

Zabieg, o którym mowa jest możliwy do wykonania kilkoma nieznacznie różniącymi się od siebie metodami. Są to:

  • metoda włoskowa, czyli piórkowa,
  • metoda pudrowa,
  • metoda powstała z połączenia piórkowej i pudrowej.

Należy nadmienić, że metody te w przeciwieństwie do innych sposobów upiększania ciała, o których można przeczytać w poradnikach na ten temat jak http://vivetargi.pl/manicure-hybrydowy-co-warto-wiedziec/, mają dosyć dużo wspólnego z tatuażem ciała, gdyż każda z nich polega na wtłoczeniu pod powierzchnię skóry tuszu, jak w metodzie piórkowej, albo pigmentu w pudrowej. Metoda pudrowa wtłacza pigment, który nadaje skórze ciemnej barwy, a co za tym idzie, również podobnego wrażenia brwiom. Pudrowa metoda natomiast zamiast tuszu wykorzystuje pigment. Jest to o tyle ciekawsze, że można w trakcie wtłaczania stosować pigmenty o różnych odcieniach, dzięki czemu uzyskuje się ciekawszy efekt ostateczny. Mieszana metoda łączy w sobie cechy dwóch pozostałych, poza tym za pomocą tuszu można wizualnie zrekonstruować brakujące włoski, zwyczajnie je dorysowując.

Jakie są zalety makijażu permanentnego?

Zalety makijażu wykonywanego z pomocą owych metod to

  • wyrównane obszary przerzedzone,
  • brwi o pięknym i jednolitym zabarwieniu, a w razie konieczności stonowane,
  • ewentualne braki uzupełnione wizualnie,
  • brwi wizualnie większe, bardziej wyraziste, ciekawie zaznaczone i ciemniejsze.

Jaka jest cena za wykonanie makijażu?

Permanentny makijaż brwi nie jest w zasadzie zbyt dużym wydatkiem. Ciekawe jest to, że makijaż permanentny w Rzeszowie wykonywany jest w cenie od 500 złotych wzwyż. Ostateczna cena jest uzależniona od wielkości brwi i skóry, w jaką należy zaaplikować tusz metodą piórkową. Tak że cena może nieco wzrosnąć. Jeśli chodzi o metodę pudrową, to koszt zabiegu wynosi mniej więcej 400 złotych.

Poza tym można doliczyć ewentualne zmiany, wykonując makijaż metodą pudrową, gdyż w tej metodzie możliwe jest zastosowanie pudrów o różnej tonacji koloru, tak że efekt, jaki można uzyskać, to ciekawe i atrakcyjne przejścia pomiędzy tonami koloru, a do tego brwi będą wyglądać naprawdę atrakcyjnie. Z drugiej strony, czy nie lepiej skusić się na tego typu makijaż, zamiast codziennie męczyć się ze zwyczajnym makijażem? Na to pytanie każda z pań musi sobie odpowiedzieć samodzielnie.