Zdrowe paznokcie – jak je pielęgnować?

Niewiele kobiet zdaje sobie sprawę, że o stan i wygląd swoich paznokci może z powodzeniem zadbać w zaciszu swojego własnego domu. Nie jest to ani trudne, ani wymagające zbyt wielu umiejętności. Wystarczy się do tego jedynie nieco przyłożyć i być osobą konsekwentną. Należy wiedzieć, że przy trudniejszych zabiegach, nie obędzie się bez pomocy wyspecjalizowanej kosmetyczki. Jak znaleźć doświadczoną manicurzystkę znacznie przybliża poradnik „Najlepszy fryzjer i kosmetyczka w Rzeszowie-wiemy, jak znaleźć”. Warto przyjrzeć się temu poradnikowi w sytuacji, kiedy nasze zadania wydają się nazbyt skomplikowane i wymagają fachowej pomocy, ale zawsze należy pamiętać o tym, że wiele można zrobić samodzielnie, zwłaszcza że dbanie o paznokcie to nie tylko usługi wykonane przez kosmetyczkę, ale też samodzielne czynności wykonane w domu. Można z powodzeniem tego dokonać samodzielnie i chcąc cieszyć się zdrowymi paznokciami, należy się z indywidualną pielęgnacją paznokci po prostu oswoić

Jak samodzielnie dbać o paznokcie u dłoni?

Samodzielne dbanie o paznokcie jest łatwe i wymaga minimum umiejętności, zresztą każda osoba jest zobligowana do przestrzegania regularnej pielęgnacji paznokci.
Są to bardzo proste czynności:

  • utrzymywanie paznokci w stanie pełnej czystości,
  • regularne traktowanie paznokci środkami do pielęgnacji, jak peelingi, kremy, oleje i preparaty o działaniu doraźnym przeciwko bakteriom i grzybom,
  • proste przycinanie paznokci i skórek wokół nich,
  • stosowanie środków odżywczych działających na płytkę paznokcia,
  • utrzymywanie właściwej diety, gdyż jest on równe ważna dla stanu paznokci, co odżywianie zewnętrzne,
  • utrzymywanie higieny na wysokim poziomie.

Jak dbać o paznokcie u stóp?

O paznokcie u stóp dba się w taki sam sposób, z tym że na stopach o wiele łatwiej o różne infekcje grzybicze, wirusowe i bakteryjne, więc należy mieć to pod kontrolą. W razie konieczności należy zwrócić się o pomoc do kosmetyczki, czy podologa.

Stopy są mniej widoczne i wiele osób zaniedbuje je, nie poświęcając im wymaganej uwagi. To bardzo wielki błąd. Należy zdawać sobie sprawę z tego, jak ważna jest ich ciągła higiena i stała kontrola osobista. Paznokcie u stóp są tak samo ważne, jak i paznokcie u dłoni, dlatego też dobre kosmetyczki stylizujące paznokcie w Szczecinie w swojej ofercie mają zarówno manicure, jak i pedicure.

W czym może pomóc kosmetyczka?

Kosmetyczka zazwyczaj pomoże w wykonaniu manicure czy pedicure, przycięciu paznokci do bardziej indywidualnych kształtów, które samodzielnie trudno jest osiągnąć i tym podobnych czynnościach. Do każdej osoby należy właściwa pielęgnacja paznokci już w domu zarówno przed, jak i po zabiegu u kosmetyczki. Od pielęgnacji właśnie zależy to, czy paznokcie będą mogły poddać się określonym stylizacjom, a także czy stylizacja zachowa swoje wszelkie walory estetyczne przez jak najdłuższy czas.

Dlatego chcąc zrobić paznokcie w salonie, trzeba mieć na uwadze względy higieniczne i odpowiednio zadbać o paznokcie przygotowując je do zabiegu stylizacji.