Zalety naturalnych odświeżaczy powietrza

Naturalne odświeżacze powietrza cieszą się ostatnio ogromnym zainteresowaniem. Jeśli lubisz zapraszać często gości to ładny zapach w domu jest oczywiście podstawą. Lepiej czuć się dobrze w swoich czterech kątach.

Przygotowanie naturalnego odświeżacza

W drogeriach z reguły nie są dostępne Naturalne odświeżacze powietrza. Należy pamiętać, że preparaty produkowane masowo nie mają pozytywnego wpływu na zdrowie człowieka. W tym artykule podpowiemy, jak w warunkach domowych przygotować naturalny odświeżacz powietrza. Jeżeli w mieszkaniu panuje bardzo brzydki zapach to niestety zwykłe mgiełki mogą nie być wystarczające. Na początku należy sprawdzić wentylację oraz posprzątać w pomieszczeniu. Bardzo ważną rolę odgrywa również wietrzenie, o którym nie wolno zapominać. Mieszkanie należy wietrzyć o każdej porze roku, a zwłaszcza sypialnię. Jedynie naturalne składniki wykorzystujemy do przygotowania odświeżacza naturalnego. Niestety wiele szkodliwych substancji dla człowieka znajduje się w gotowych preparatach. Osoby, które komponują własny skład odświeżacza mają w zasadzie nieograniczone możliwości.

Najważniejsze składniki

Warto jasno podkreślić, że przygotowanie własnego odświeżacza wcale nie musi być kosztowne. Najważniejsze składniki to olejek naturalny eteryczny, szklanka wody, łyżeczka sody oczyszczonej oraz buteleczka ze sprayem. Skład olejków eterycznych najlepiej sprawdzić jeszcze przed zamówieniem. Do tego ważną rolę odgrywa również alkohol, czyli wódka lub spirytus. Powszechnym problemem wielu gospodarstw domowych są niestety mole. Te szkodniki lubią przebywać w naszych garderobach i niszczyć ubrani. Popularne woreczki zapachowe są na szczęście dostępne w drogeriach. Nie wszyscy mają świadomość, że woreczki zapachowe można także przygotować samodzielnie. Potrzebna będzie szmatka z naturalnego tworzywa, sznurek, suszona lawenda oraz olejek eteryczny. Wycinamy kwadrat z materiału i wsypujemy do środka suszoną lawendę. Później wystarczy dodać parę kropli olejku i zawiązać to przy pomocy sznurka. Zamiast lawendy można wykorzystać płatki róż lub suszoną herbatę.