Zacinające się rolki do kabiny prysznicowej – jak je naprawić?

dobra (19).jpg

Rolki są ważnym elementem kabiny prysznicowej z przesuwnymi drzwiami. Umożliwiają ich płynne przesuwanie podczas otwierania i zamykania i zapobiegają ich wypadaniu z ramy kabiny. Co zrobić wtedy, gdy rolki w kabinie prysznicowej zacinają się?

Wyczyść rolki w kabinie prysznicowej

Często zdarza się, że Rolki do kabiny prysznicowej nie działają poprawnie, ponieważ są zabrudzone. Podczas codziennego używania może zbierać się na nich dużo brudu, na przykład kamień, osady z mydła, włosy, które negatywnie wpływają na ich płynne działanie.

W pierwszej kolejności warto więc wyczyścić rolki do kabiny, by usunąć z nich zanieczyszczenia. Aby zrobić to dokładnie, można również wymontować drzwi z kabiny.

Do czyszczenia rolek warto zastosować delikatne detergenty, które nie spowodują ich uszkodzenia, na przykład zardzewienia. Można też wykorzystać naturalną metodę, czyli ocet z wodą.

Wyreguluj rolki w kabinie do prysznica

Czasami przyczyną problemów z pracą rolek do kabiny prysznicowej jest ich nieodpowiednia pozycja. Większość rolek może być skonfigurowana tak, aby pasowały one do kabiny i pozwalały na płynne przesuwanie się drzwi.

Regulacja rolek do kabiny prysznicowej będzie zależała od rodzaju posiadanej kabiny, dlatego najlepiej zapoznać się z zaleceniami producenta w instrukcji obsługi kabiny lub online.

Wymień rolki do kabiny prysznicowej na nowe

Jeżeli żadna z powyższych metod nie pomaga i rolki do kabiny prysznicowej nadal nie pracują płynnie, w takim przypadku można zdecydować się na ich wymianę na nowe.

Rolki można kupić w wielu sklepach, na przykład w sklepach online oferujących wyposażenie łazienkowe lub w sklepach producentów kabin i brodzików. Pod uwagę warto wziąć wtedy typ kabiny i wymiary rolek.

Wymiana wymaga zdjęcia drzwi z kabiny prysznicowej. Najpierw należy zdemontować je z dołu, a potem od góry, a następnie wyjąć z ramy kabiny. Stare rolki należy odkręcić, wyczyścić miejsce ich montażu i zamontować nowe. Na koniec drzwi należy z powrotem zamontować do ramy i wyregulować rolki, by działały gładko.