Testy na płodność dla par

Testy na płodność dla par

Współczesna medycyna jest w stanie poradzić sobie z problemem bezpłodności. Wystarczy wykonać odpowiednie badania i udać się do specjalisty. Niestety leczenie bezpłodności często wiąże się ze sporymi wydatkami i nie każdy się na nie decyduje.

Chcesz sprawdzić swoją płodność?

Jeżeli od dłuższego czasu próbujesz zajść w ciążę, to być może warto sprawdzić czy masz problem z bezpłodnością. Dzisiaj zajmuje to zaledwie chwilę, ponieważ praktycznie w każdej aptece można kupić Test na płodność dla par. Przed wykonaniem testu należy oczywiście zapoznać się z jego instrukcją, gdyż moment przeprowadzenia testu ma kluczowe znaczenie. Najlepiej wykonać test jak najszybciej po ostatnim stosunku. Wiadomo jednak, że nie zawsze jest to możliwe.

Jeśli test wyjdzie niepokojąco lub chcemy mieć większą pewność, to skontaktujmy się z lekarzem zajmującym się leczeniem bezpłodności. Wtedy uzyskamy więcej informacji i w razie potrzeby dowiemy się co możemy zrobić, żeby móc cieszyć się rodzicielstwem.

Kto powinien wykonać test?

Problem bezpłodności dotyczy nie tylko kobiet, więc z testu na płodność dla par powinien skorzystać również partner. Według badań współcześni mężczyźni posiadają mniej aktywnych plemników niż w przeszłości, więc nie zawsze są w stanie zapłodnić kobietę. Niestety przedstawicielom silniejszej płci trudniej pogodzić się z bezpłodnością i zazwyczaj jedynie kobiety podejmują leczenie. Oczywiście czasami nie jest to skuteczne i pomimo starań nie udaje się spłodzić potomstwa.

Czy leczenie bezpłodności trwa długo?

W medycynie rozróżnia się pojęcie niepłodności i bezpłodności. Jeżeli jesteśmy niepłodni, to leczenie może trwać krótko i zazwyczaj stosuje się terapie hormonalną. Bezpłodność jest natomiast zmianą trwałą i jeżeli właśnie z bezpłodnością mamy do czynienia, to nie uda nam się naturalnie zajść w ciążę. Jednak współcześnie istnieją inne rozwiązania i za pomocą medycyny możemy cieszyć się własnym potomstwem nawet jeżeli jesteśmy bezpłodni. Wiąże się to jednak z pewnymi wyrzeczeniami.