4 mało znane miejscowości do spędzenia wakacji nad morzem

4 mało znane miejscowości do spędzenia wakacji nad morzem

Nadbałtyckie miejscowości to nie tylko Mielno, Gdynia czy Sopot. Każdy, kto wolałby wynająć całoroczny domek nad morzem w jakiejś spokojniejszej okolicy bez chmary turystów i odgłosów wiecznej zabawy, powinien rzucić okiem na poniższą listę, na którą złożą się cztery mało znane, a jednak naprawdę wyjątkowe miejscowości, idealne na wakacje.

1 – Mielenko

Położone tuż obok Mielna, bo mniej więcej dwa kilometry od niego, słynie z panującej tu ciszy i spokoju. Idealna propozycja dla tych, którzy mają dość miejskiego zgiełku i chcą w końcu od niego odpocząć.

Bliskość Mielna w razie czego pozwala na szybką modyfikację planów. Jeżeli komuś znudzi się leżenie na pustej plaży, wystarczy, że zrobi sobie półgodzinny spacer, a już znajdzie się w samym centrum jednej z najbardziej rozrywkowych nadmorskich miejscowości.

2 – Pustkowo

Tym razem propozycja wprost z zachodu, położona na trasie między Pobierowem a Trzęsaczem. Ciekawym elementem Pustkowa jest na pewno Bałtycki Krzyż Nadziei będący kopią jednego z najsłynniejszych polskich krzyży, umieszczonego na Giewoncie.

Pustkowo słynie jednak głównie ze swojej szerokiej piaszczystej plaży. Niektórzy celowo wynajmują Całoroczny domek nad morzem w Pobierowie lub Trzęsaczu, by następnie plażować już w Pustkowie i wyruszać do niego dosłownie każdego dnia, aby zaznać więcej spokoju.

3 – Ostrowo

Turyści potrafiący docenić wyjątkowe piękno krajobrazu jeszcze bardziej zachwycą się Ostrowem, położonym w pobliżu Jastrzębiej Góry. Nie da się tu przejść obojętnie obok malowniczych tras prowadzących do plaży.

Ścieżki przebiegają bezpośrednio przez łąki i są otaczane szerokimi lasami. Piękno natury widać i czuć tu na każdym kroku. Mimo tego w Ostrowie nie brakuje też obiektów bardziej rozrywkowych czy też kawiarni oraz restauracji.

4 – Kąty Rybackie

A za jakim całorocznym domkiem nad morzem powinni się rozejrzeć fani wędkarstwa? Oczywiście za tym ulokowanym bezpośrednio w Kątach Rybackich, które lata temu były jednym z większych i ważniejszych centrów rybołówstwo.

W tym momencie do głównych atrakcji Kątów Rybackich można zaliczyć rejsy statkiem oraz zwiedzanie Muzeum Zalewu Wiślanego. Ciekawa opcja na wczasy z rodziną, w których chce się połączyć wypoczynek, rozrywkę i zwiedzanie.