Konstrukcja akumulatorów NIMH

W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się akumulator NIMH. To właśnie akumulator jest nieodłącznym elementem każdego modelu RC.

Wybór akumulatora

Dawniej nie było takich możliwości i trzeba było korzystać z tradycyjnych baterii AA, których wydajność jest dosyć niska. Postęp technologiczny jednak sprawił, że obecnie możemy korzystać z rozwiązań, o których dawniej nawet nikt by nie pomyślał. W tym artykule podpowiemy, w jaki sposób działają akumulatory NIMH, a także przybliżymy ich historię, która jest niezwykle ciekawa. Akumulator NIMH to inaczej akumulator niklowo-metalowo-wodorkowy.

Produkcja akumulatorów

Na rynku jest już dostępny ponad 30 lat, ponieważ wszedł do produkcji w 1989 roku. Wcześniej korzystano z akumulatorów NICD, które wciąż są w użytku, ale mogą się pochwalić znacznie gorszymi parametrami. Akumulator nimh posiada dwie elektrody – jedną wykonaną z niklu, natomiast drugą stworzoną ze spieku metali ziem rzadkich w atmosferze wodoru. Konstrukcja akumulatora NICD oraz akumulatora NIMH jest bardzo zbliżona do ciebie.

Efekt pamięci

Najlepiej korzystać z usług sprawdzonych i renomowanych producentów, którzy od dłuższego czasu działają na rynku i cieszą się dobrą opinią. Wtedy można mieć pewność, że akumulator został wykonany z materiałów wysokiej jakości i posłuży przez długi czas. Kilka ogniw jest połączonych ze sobą w akumulatorze NIMH. Ogniwa NIMH są z reguły łączone szeregowe, ale dostępne są też inne sposoby łączenia. Jeśli zależy nam na sprawnym działaniu, to przed naładowaniem akumulatora powinniśmy go całkowicie rozładować. W innym wypadku w akumulatorze może nawet wystąpić efekt pamięci.