Pieluchomajtki czy pieluchy dla dzieci – co będzie lepszym wyborem?

Pieluchy to nieodłączny element wyprawki każdego noworodka. Maluch, w pierwszych miesiącach życia, zużywa średnio 10 pieluszek dziennie. Kiedy nieco podrośnie, rodzice mogą zdecydować, czy nadal chcą używać pieluch, czy może wolą je zamienić na pieluchomajtki. Co będzie lepszym wyborem dla dziecka?

Pieluchy dla dzieci – niezbędny element wyprawki noworodka

Noworodek potrzebuje pieluch niemal od pierwszych chwil po narodzinach. Świeżo upieczeni rodzice muszą przygotować się na to, że niemowlaka trzeba będzie przewijać kilka, a często nawet kilkanaście razy dziennie. To, czy zdecydują się korzystać z pieluszek jednorazowych, czy wybiorą pieluchy wielorazowe, pozostaje kwestią indywidualną (obydwa rodzaje są dostępne tutaj: https://bambiboo.eu/9-pieluszki). Jednak faktem jest, że w przypadku niemowlaków, bez pieluszek ani rusz. Która opcja jest lepsza? Jednorazowe pieluchy dla dzieci po zużyciu są od razu wyrzucane do kosza. Z kolei pieluchy wielorazowe mają specjalne wkłady, które można prać, po czym używać ponownie. Tym samym, to zdecydowanie bardziej ekologiczne rozwiązanie, ale jednocześnie wymagające od rodziców większego nakładu pracy.

Pieluchomajtki – pierwszy krok w stronę samodzielności

Jeśli planujesz odpieluchowanie malucha, pieluchomajtki to gadżet, który może okazać się w tym pomocny (możesz je kupić tutaj: https://bambiboo.eu/3-pieluchomajtki). Wszystko dlatego, że pieluchomajtki działają w ten sam sposób, co tradycyjne pieluchy, z tą jednak różnicą, że można je łatwo ściągnąć – tak, jak zwykłe majtki. Tym samym dziecko, które będzie chciało skorzystać z nocnika, będzie mogło łatwo ściągnąć pieluchomajtki, a jeśli nie zdąży tego zrobić – nic się nie stanie. Pieluchomajtki dla dzieci to świetny sposób na usamodzielnienie malca. Chodzi tu, przede wszystkim, o kwestię korzystania z nocnika, ale nie tylko. Dziecko może stawiać również pierwsze kroki w samodzielnym ubieraniu się – w końcu założenie pieluchomajtek jest o wiele mniej skomplikowane niż założenie pieluchy.

Pieluchy czy pieluchomajtki – które rozwiązanie jest lepsze?

Co będzie lepsze dla dziecka: pieluchy czy pieluchomajtki? Na to pytanie nie sposób udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Warto zatem porównać każde z tych rozwiązań i wtedy podjąć decyzję. Pieluchy to rozwiązanie dobre dla dzieci w każdym wieku: od noworodków po kilkulatków. Z kolei z pieluchomajtek mogą korzystać nieco starsze dzieci, a więc te, które mają co najmniej 9 miesięcy. Pieluchomajtki przydadzą się podczas nauki korzystania z nocnikiem, to także świetna opcja dla dzieci, które zaczynają raczkować, a wszystko dlatego, że pozwalają na większą swobodę ruchów. Różnice występują również w sposobie zakładania pieluch i pieluchomajtek. Pierwsze z nich można zakładać jedynie na leżąco, zapinając rzepy. Drugie można zakładać na stojąco, wkładając przez nogi. To najważniejsze różnice między pieluchami a pieluchomajtkami dla dzieci. Które rozwiązanie będzie lepsze? O tym każdy rodzic musi zdecydować samodzielnie.