Jaki kalendarz do firmy? Sprawdź nowe pomysły

Jaki kalendarz do firmy? Sprawdź nowe pomysły

Kalendarz może być wygodnym pomocnikiem w planowaniu codziennych zajęć. Szczególnie przydaje się w biznesie. Papierowy kalendarz to opcja, której ciągle warto zaufać. Jaki kalendarz wybrać? W tym artykule przedstawiamy nieoczywiste propozycje ciekawych kalendarzy dla biznesu.

Czym są biuwary?

Biuwary to podkładki na biurko z funkcją kalendarza oraz notatnika. Składają się z kilkunastu kart z nadrukiem dedykowanym poszczególnym miesiącom. Karty w biuwarze sklejone są na jednej z dłuższej krawędzi. Usztywnienie kart sprawia, że biuwar może służyć w codziennej pracy bez ryzyka szybkiego zniszczenia. Jak wygląda biuwar? Można to sprawdzić na stronie https://dobrekalendarze.pl.

Biuwary doskonale nadają się do robienia notatek podczas niespodziewanych rozmów telefonicznych. Pracownik może uniknąć konieczności szukania notesu w pośpiechu. Prezentują rozkład poszczególnych tygodni oraz miesięcy. Umożliwiają planowanie ważnych terminów. Z pewnością warto to rozwiązanie przetestować w firmie.

Jak wyglądają planery na ścianę?

Planer to rozwiązanie, które przypomina nieco biuwar. Jest to kalendarz, który składa się z kart dedykowanym poszczególnym tygodniom lub miesiącom. Dostępne są również planery roczne. Planer wieszany jest na ścianę w miejscu widocznym dla wszystkich pracowników.

W przypadku planerów nacisk położony jest na możliwość robienia notatek. Materiał wykorzystany w planerach umożliwia łatwe ścieranie naniesionych zapisów. Dzięki temu planer zachowuje swoją estetykę oraz przejrzystość nawet w przypadku zmiany planów i konieczności korekty wykonanych wcześniej zapisów.

Ekologiczne podejście do kalendarzy

Kalendarze ścienne są obecne w firmach od wielu dekad. Jest to popularne rozwiązanie, które umożliwia panowanie nad zadaniami. Kalendarze mogą pełnić również funkcję promocyjną i budować świadomość marki. Warto podczas budowania świadomości marki skupić się na ekologii.

Kalendarze wykonane z ekologicznego papieru mają charakterystyczny beżowy kolor. Z tego materiału można wykonać wiele typów kalendarzy. Możemy zamówić między innymi ekologiczne kalendarze trójdzielne oraz książkowe w formacie kieszonkowym. Dzięki zastosowaniu ekologicznego papieru można osiągnąć ciekawy efekt wizualny.