Urodziny dla dziecka w domu – jak je urządzić, by były wyjątkowe?

Group of adorable kids looking at camera at birthday party

Zorganizowanie imprezy urodzinowej dla dziecka w domu ma wiele zalet – przede wszystkim jest niedrogie i może być świetną okazją do rodzinnego spotkania. Jak urządzić udane przyjęcie dla dziecka w domu?

Jak zapewnić dzieciom dobrą zabawę urodzinową w domu?

W pierwszej kolejności warto pomyśleć o wybraniu tematu przyjęcia urodzinowego. Dzisiaj najczęściej urodziny dla dzieci organizowane są według motywu przewodniego, dlatego taka impreza może sprawić małemu solenizantowi dużo radości.

Aby przyjęcie były udane, warto postawić też na ciekawe atrakcje jak:

– Gry planszowe dla dzieci,
– Zabawy sportowe,
– Malowanie buzi,
– Wynajęcie dmuchańca,
– Piniata,
– Kalambury,
– Zabawa w chowanego,
– Karaoke.

Gdy pogoda dopisuje, doskonałym pomysłem może być także zorganizowanie urodzin dla dziecka na dworze.

Co zaserwować na dziecięcych urodzinkach?

Wielu rodziców zastanawia się nad tym, jakie potrawy przygotować na urodziny dla dzieci. Warto postawić na różnorodne przekąski, które dzieci mogą zjeść w trakcie przerwy w zabawie.

Doskonale sprawdzą się samodzielnie przygotowane lub kupione ciasta, ciastka oraz muffinki z dekoracjami. Dobry wybór to też słone przekąski, na przykład paluszki, chrupki i popcorn. Na stole warto ponadto umieścić zdrowe alternatywy, na przykład pokrojone owoce jak jabłka, arbuzy lub truskawki.

Oczywiście, nie można zapominać o torcie. Wielu rodziców zamawia go w cukierniach, które przygotowują efektowne słodkości w różnych wzorach, na przykład z cukrowymi figurkami, dekoracyjnymi napisami lub drukowanymi opłatkami. Do toastu idealny będzie bezalkoholowy szampan dla dzieci.

Jak udekorować dom na urodziny dziecka?

Aby urodziny dla dziecka były jeszcze piękniejsze, warto pomyśleć o dekoracji domu. Teraz w sprzedaży można znaleźć wiele ozdób urodzinowych, które wspaniale sprawdzą się na przyjęcie.

Najczęściej kupowane są balony, które mają różne kolory i wzory, na przykład mogą prezentować cyfrę symbolizującą wiek lub ulubionych bohaterów dziecka. Doskonale sprawdzają się także papierowe girlandy i piki, które można przygotować samodzielnie.

Warto też pomyśleć o zakupieniu jednorazowej zastawy stołowej, ponieważ dzięki niej nie trzeba spędzać długiego czasu na zmywaniu naczyń po zakończonej imprezie. Do wyboru są kolorowe talerzyki, kubeczki, słomki, obrusy.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu rozwoju.