Palety z tworzywa sztucznego – najważniejsze zalety

Palety z tworzywa sztucznego – najważniejsze zalety

Powszechnie uważa się, że w transporcie użytkowane są przede wszystkim palety, które wykonane są z drewna. Cenione są one za dużą wytrzymałość, uniwersalność, a także możliwość wielokrotnego użytkowania. Jak się jednak okazuje, coraz częściej przez przedsiębiorców wybierane są palety z tworzywa sztucznego. Czy faktycznie warto się nimi zainteresować? Jakie są ich najważniejsze zalety?

Utylizacja palety z tworzywa sztucznego

Od czego należy zacząć analizę zalet, które towarzyszą użytkowaniu plastikowych palet? Bez wątpienia na samym początku dowiedzieć się trzeba, jak wygląda ich utylizacja i sposób przechowywania. Jak można się bez trudu domyślić, to właśnie te kwestie w przypadku wyborów wykonanych z plastiku wzbudzają najwięcej wątpliwości.Jak każdy, kto na co dzień używa drewnianych palet, wie, generują one w samochodzie i na magazynie ogromne ilości zanieczyszczenia. Cały czas coś z nich odpada, a same palety nieco się kruszą. W przypadku palet z plastiku takie problemy nie występują, dlatego korzystanie z nich na co dzień jest wygodniejsze. Co więcej, sama utylizacja jest bardzo prosta, ponieważ wystarczy oddać je do specjalnego skupu.

Higiena palet

Bardzo dużą zaletą plastikowej palety jest to, że jest ona niezwykle higieniczna. Tworzywo nie przechodzi zapachem, smakiem ani też kolorem, jeśli będzie miało kontakt z danymi materiałami. Idealnie nadaje się więc do tego, aby transportować na nim np. żywność.Co więcej, palety tego rodzaju są także bardzo proste w czyszczeniu. Nawet jeśli powierzchnia ulegnie zabrudzeniu, wystarczy ją tylko opłukać wodą, aby stała się idealnie czysta. Takie działania w przypadku palet drewnianych nie wchodzą w grę.

Długość życia palety

Na sam koniec pozostaje jeszcze jedna kwestia, czyli długość życia takiej palety. Jak długo po jej zakupie można z niej korzystać? W przypadku palet drewnianych ich żywotność to najwyżej jeden rok. Po tym czasie wymagana jest ich naprawa lub konieczne stanie się ich wyrzucenie.Jak to natomiast wygląda w przypadku modelu z tworzywa sztucznego? Producent palet plastikowych gwarantuje, że będą one mogły być użytkowane nawet przez 10 lat. Jest to więc wynik znacznie lepszy niż w przypadku palet drewnianych.