Kiedy szczególnie przydają nam się kotwy chemiczne?

Coraz większą popularnością cieszą się obecnie kotwy chemiczne. Pod wieloma względami przewyższają one tradycyjne metody łączenia. W czym tkwi ich przewaga na przykład nad elementami mechanicznymi? Jak w dzisiejszych czasach są przeważnie wykorzystywane akcesoria chemiczne?

Kotwy chemiczne a mechaniczne metody łączenia

Wiele osób decyduje się na kotwy chemiczne. Choćby ze względu na fakt, że mogą one być stosowane w przypadku różnych rodzajów podłoży. Dlaczego? Warto tutaj zwrócić uwagę, że kotwy chemiczne aż tak bardzo nie oddziałują na podłoże. Dobrym wyborem jest między innymi kotwa chemiczna Elbrus WCF-VESF / WCF-VESF-E. Jakie zalety mają takie produkty? Są to kotwy iniekcyjne winylowo-estrowe przeznaczone zarówno do średnich oraz dużych obciążeń. Mogą być stosowane w przypadku takich materiałów, jak beton niezarysowany (opcja 7), beton zbrojony i niezbrojony, beton suchy i mokry oraz otwory zalane wodą (kategorii 2). Generalnie kotwy chemiczne są wykorzystywane w aspekcie dodatnich oraz ujemnych temperatur. Nie inaczej jest w tym przypadku. Ogólny zakres wynosi od -40℃ do +80℃. Wiecie już, że kotwy chemiczne nie naruszają aż tak bardzo podłoża. Są uniwersalne, dlatego znajdują zastosowanie w wielu sytuacjach. Gdzie jeszcze objawia się ich przewaga nad elementami mechanicznymi? Na przykład w kontekście łatwiejszego stosowania. Nie ma także konieczności perfekcyjnego dopasowania otworu do łącznika. Kotwy mechaniczne to natomiast bardzo mocno ograniczona tolerancja wymiarowa.

Zobacz aktualną ofertę – kotwy chemiczne od Stalmut.

Kotwy chemiczne – gdzie można je użyć?

W jakich sytuacjach najczęściej stosowane są kotwy chemiczne? Ogólnie elementy tego typu są bardzo uniwersalne. Mogą być wykorzystywane w przypadku nowego i starego budownictwa. Jak to wygląda od kuchni? Kotwy chemiczne są wykorzystywane przy budowie nowych domów, które docelowo mają być energooszczędne. Chodzi nam tutaj o zastosowanie takich akcesoriów, jak podłoża izolacyjne albo styropianowe… Ponadto nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać je do remontów starych domów. Zwłaszcza wtedy, kiedy podłoże jest bardzo mocno nadszarpnięte przez – kolokwialnie pisząc – ząb czasu. Macie zamiar naprawiać otwory, z których wcześniej zostały wyrwane kotwy mechaniczne? Tutaj akcesoria chemiczne także bardzo dobrze się sprawdzą. Podobnie jest biorąc pod uwagę mocowanie ciężkich przedmiotów, elementów zewnętrznych, które są narażone na działanie zmiennych temperatur i wilgotności itp. Na koniec chcielibyśmy dodać, że kotwy chemiczne sprawdzają się także w strukturach pełnych mocnych oraz pełnych słabych.