Oryginalne skrzyniopalety plastikowe – dlaczego warto?

alek - czerwiec schoellerallibert.com - schoeller (14) .jpg

Oryginalne skrzyniopalety plastikowe mają bardzo wiele zalet, dlatego też w wymagającej branży transportowej cieszą się one tak dużym zainteresowaniem. Jest to doskonała propozycja przede wszystkim dla sadowników i rolników, którzy potrzebują wysokiej klasy skrzyń do bezpiecznego przechowywania płodów rolnych.

Jakie największe zalety?

Skrzyniopalety plastikowe są bardzo wytrzymałe, dlatego też stopniowo wypierają z rynku swoje drewniane odpowiedniki. Producenci oferują skrzyniopalety w wielu ciekawych kształtach i rozmiarach, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.

Warto wspomnieć również o tym, że plastik jest materiałem łatwym w utrzymaniu czystości. Wielu użytkowników doceni również ich walory estetyczne. Plastikowe skrzynie idealnie nadają się do przechowywania owoców i warzyw. Jest to doskonała propozycja dla tych osób, które raz na zawsze chcą zapomnieć o wilgotnych skrzyniach drewnianych.

Szerokie zastosowanie

Skrzyniopalety plastikowe to uniwersalne produkty, które bez problemu wykorzystać można w wielu branżach. Szczelne skrzyniopalety idealnie nadają się do składowania i transportowania produktów sypkich. Identycznie wygląda również sytuacja jeżeli chodzi o transport cieczy.

Zdecydowana większość skrzyniopalet plastikowych zaprojektowanych jest w taki sposób, aby możliwe było piętrowanie, czyli układanie skrzyń w stosy. W ten prosty sposób można zaoszczędzić sporo cennego miejsca w magazynie

Skrzynie wykonane z polietylenu odporne są nie tylko na wilgoć, ale również na wiele kwasów i zasad. Między innymi dlatego też poradzą sobie one nawet z najtrudniejszymi i najbardziej skomplikowanymi zadaniami.

O czym należy pamiętać?

Opisując największe zalety skrzyniopalet plastikowych należy wspomnieć o tym, że są one odporne nie tylko na niekorzystne warunki atmosferyczne, ale również na zmiany temperatur. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby skrzyniopalety z plastiku przechowywać w chłodniach. Tworzywo sztuczne doskonale poradzi sobie w niskich i wysokich temperaturach.

Plastikowa skrzyniopaleta jest formowana pod bardzo dużym naciskiem. Na szczególną uwagę zasługują również wysoce polerowane formy, dzięki czemu nie trzeba marnować tak dużo cennego czasu na czyszczenie skrzyń. Najlepsze skrzynie plastikowe są w stanie udźwignąć nawet 600 kg. Do uniwersalnych skrzyniopalet bez problemu dokupimy pokrywy, dzięki czemu dodatkowo zabezpieczymy transportowane ładunki. Nowoczesne skrzynie posiadają również uchwyty, które znacząco ułatwiają transport ręczny i transport za pomocą popularnych wózków widłowych.