Jak modelować swoją sylwetkę? Sprawdź 3 zabiegi, które możesz zrobić już teraz

Piękna, szczupła sylwetka to marzenie wielu z nas. I choć w drodze do jej osiągnięcia nic nie zastąpi zdrowej diety i aktywnego stylu życia, istnieją zabiegi, które mogą wymodelować Twoją sylwetkę i skutecznie wypłynąć na Twój wygląd oraz samopoczucie. Oto 3 zabiegi, które możesz zrobić już teraz!

Lipoliza ultradźwiękowa

Lipoliza ultradźwiękowa to zabieg, który polega na uszkadzaniu błony komórkowej komórek tłuszczowych i usunięciu zgromadzonego w nich tłuszczu. Dzieje się tak wskutek emisji ultradźwięków. Uwalniane w ten sposób tłuszcze transportowane są do wątroby, a ta – tak jak tłuszcze dostarczane wraz z pożywieniem – wydala je z organizmu. Zabieg ten szczególnie polecany jest osobom, które zmagają się z miejscową otyłością. Jeśli więc, pomimo ćwiczeń i zdrowego stylu życia, zmagasz się z nadmiarem tkanki tłuszczowej w okolicach bioder, ud, rąk czy talii, lipoliza będzie odpowiednim zabiegiem dla Ciebie. Zabieg powtarza się od 4 do 6 razy w 7-10-dniowych odstępach.

Kriolipoliza

Kriolipoliza to zabieg polecany osobom, które nie mogą pozbyć się tkanki tłuszczowej z miejsc, takich jak brzuch, bryczesy czy plecy. W tym przypadku jednak jest ona usuwana za pomocą urządzenia, które zamraża niechciane komórki tłuszczowe. Pod wpływem zimna rozpadają się, zmniejszając objętość tych partii ciała, które zostały poddane zabiegi. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i w nieinwazyjny sposób pozwala pozbyć się tkanki tłuszczowej oraz cellulitu. Metoda ta została stworzona przez amerykańskich lekarzy. Przeciwwskazaniem do jej wykonania jest zbita i gęsta tkanka tłuszczowa. Zabieg może nie być efektywny również u osób z mało jędrną skórą. Przeciwwskazaniem jest ciąża, karmienie piersią, choroby skóry, zaburzenia krążenia oraz schorzenia wątroby. Ilość zabiegów zależna jest od efektu, jaki chcemy uzyskać.

Ultradźwięki

Ultradźwięki to bezbolesne i nieinwazyjne zabiegi, które modelują sylwetkę. W jaki sposób stosuje się ultradźwięki? Do wybranej partii ciała lekarz przykłada głowicę, za pomocą której przesyłane są wiązki ultradźwiękowe o wysokiej intensywności. Tłuszcz uwalnia się z uszkodzonych w ten sposób komórek, a następnie usuwany jest z organizmu poprzez drenaż limfatyczny. Wykorzystuje się do niego sześć pracujących sekwencyjne głowic ultradźwiękowych, które przyspieszają wydalanie tłuszczu z organizmu.

Niezależnie od tego, na jaki rodzaj zabiegu się zdecydujesz, należy pamiętać o tym, że na jego skuteczność wpływ ma wiele czynników, m.in. odpowiednie przygotowanie oraz postępowanie po zabiegu. Ważne jest więc, by postępować zgodnie z zaleceniami specjalisty.

Artykuł przygotowany przy współpracy z https://saywowclinic.pl/coolsculpting/