4 sposoby na samodzielną naukę hiszpańskiego

Samodzielna nauka obcego języka jest możliwa, jeżeli tylko poświęcisz na nią swój cenny wolny czas i rzeczywiście się do niej przyłożysz. Drogi kurs hiszpańskiego możesz zastąpić samodzielnie przeprowadzanymi „lekcjami”. Pamiętaj tylko, że najważniejsza jest oczywiście systematyczność.

1 – ucz się codziennie

Jeżeli każdego dnia chociażby przez krótką chwilę będziesz obcować z nowym językiem, dość szybko się do niego przyzwyczaisz i zaczniesz go traktować jak coś „normalnego”. Ucz się zatem codziennie. Nawet jeśli ta nauka miałaby trwać wyłącznie kwadrans.

Tak naprawdę najlepiej jednak wygospodarować chociażby czterdzieści pięć minut na naukę. Jeżeli nie jesteś w stanie odbyć tej nauki ciągiem, podziel ją na trzy krótsze cykle po piętnaście minut.

2 – otaczaj się hiszpańskim

Na profesjonalnym kursie hiszpańskiego sporo czasu przeznaczałbyś na osłuchiwanie się z językiem. Jest to jednak najlepszy sposób na opanowanie jego wymowy i zaznajomienie się z prawidłowym brzmieniem różnych słów i wyrażeń.

To samo możesz jednak zrobić sam, tyle że z pomocą nieco innych metod. Lektora czy nauczyciela zastąp po prostu filmami, serialami albo krótkimi materiałami z Youtubea. To nie muszą być nawet treści typowo edukacyjne. Po prostu jak najczęściej oglądaj różne rzeczy po hiszpańsku, by się z nim naturalnie osłuchać.

3 – skorzystaj z aplikacji mobilnych

Klasyczny kurs hiszpańskiego możesz zastąpić aplikacjami mobilnymi, które coraz częściej są aplikacjami całkowicie darmowymi. Spróbuj ściągnąć parę takich programów i je przetestuj. A nóż widelec któryś z nich przypadnie ci do gustu.

Niektóre aplikacje koncentrują się wyłącznie na gramatyce, podczas gdy inne uczą cię hiszpańskich słówek. Istnieją też takie, które przyjmują formę darmowych wirtualnych kursów hiszpańskiego.

4 – zacznij mówić

Bardzo ważne jest również to, by jak najszybciej zacząć mówić w obcym języku, nawet jeśli póki co popełniasz jeszcze masę błędów i cały czas brakuje ci słówek do wyrażenia tego, co chcesz powiedzieć.

Jeżeli wstydzisz się rozmawiać z partnerem, mów… po prostu do siebie! Możesz nawet opowiadać sobie o tym, co robisz, podczas zwyczajnych codziennych czynności. Pamiętaj, że praktyka czyni mistrza. Nikt nie mówi idealnie po hiszpańsku już na początkowym etapie nauki.