Różne choroby u dzieci oraz ich symptomy

Większość rodziców boryka się z różnymi infekcjami wieku dziecięcego, ponieważ choroby te mają bardzo wysokie rozpowszechnienie. Bardzo często takie choroby wieku dziecięcego rozwijają się ostro, ze wzrostem temperatury ciała. Również takie choroby są bardzo zaraźliwe. Ostre dziecięce choroby zakaźne obejmują odrę, różyczkę, ospę wietrzną, szkarlatynę, świnkę, polio, krztusiec i błonicę.

Choroby te występują często w przedszkolach. Okres przed pojawieniem się objawów w różnych chorobach jest inny, ale zwykle nie zajmuje dużo czasu. Kiedy dzieci zostaną zdiagnozowane, są izolowane, a grupa, która miała kontakt może być poddana kwarantannie, pomaga to zidentyfikować osoby zainfekowane i kontrolować rozprzestrzenianie się infekcji.

Choroby infekcyjne jelitowe u dzieci

Infekcje jelitowe u dzieci, nie są rzadkie, szczególnie w lecie. Jednym z powodów występowania tych chorób jest nieprzestrzeganie higieny. Jelitowe infekcje powstają, gdy w wodzie i żywności istnieją bakterie lub zostaną źle przygotowane potrawy pochodzące z produktów zwierzęcych, produktów spożywczych bez obróbki cieplnej złej, jakości brudnych warzyw, Również muszki owocowe, które mogą siedzieć na produktach mogą stać się przyczyną zachorowania dzieci. Takie infekcje często charakteryzują się szybkim początkiem, pojawieniem się wymiotów i biegunki.

Wysypka

Oczywiście, u dzieci, wysypka często związana jest z tzw. potówkami, ale również może być objawem chorób zakaźnych, takich jak odra, ospa wietrzna, szkarlatynę, i tak dalej. Wysypka towarzyszy także stanom alergicznym, w tym przypadku występuje ona szybko i zazwyczaj wygląda jak poparzenie pokrzywą.

Powiększanie węzłów chłonnych

Powiększenie węzłów chłonnych jest zwykle związane z miejscowym procesem zapalnym. W rzadkich przypadkach długotrwałe powiększenie węzłów chłonnych może wskazywać na chorobę krwi. Jeśli rodzic u dziecka zauważy powiększone węzły chłonne, powinien jak najszybciej skonsultować się z lekarzem.

Podwyższona temperatura ciała

Ten symptom może towarzyszyć nie tylko różnym chorobom, ale pojawia się również w przypadku, gdy dziecko jest bardzo aktywne lub podekscytowane przez dłuższy czas. Temperatura również rośnie wraz z ząbkowaniem, ale często towarzyszy chorobom infekcyjnym bakteryjnym i zakaźnym.

Ból w jamie brzusznej

Jeśli dziecko skarży się na ostry ból w jamie brzusznej, należy pilnie wezwać lekarza. Niektóre choroby, takie jak zapalenie wyrostka robaczkowego, mogą objawiać się nie dość wyraźnie i często są bagatelizowane przez rodziców. Jeśli występuje u dziecka ostry ból w jamie brzusznej, to w czasie oczekiwania na lekarza nie należy podawać dziecku dużej ilości picia i jedzenia.

Utrata przytomności

Utrata przytomności może wskazywać na udar cieplny, dłuższy pobyt w dusznym pomieszczeniu, choroby zakaźne, wewnątrzczaszkowe procesy zapalne. Czasami dziecko traci przytomność, gdy temperatura ciała wzrasta. Utrata przytomności u małego dziecka jest wskazaniem do wezwania pogotowia.

Drgawki

Drgawki mogą wystąpić z różnymi urazami, przegrzaniem, odwodnieniem, zatruciem i innymi dolegliwościami. Drgawki zwykle mijają szybko, ale tylko konsultacja z lekarzem pomoże ustalić ich przyczynę i uniknąć nawrotów.