Jakie dodatkowe funkcje powinien mieć program do wystawiania faktur?

Jakie dodatkowe funkcje powinien mieć program do wystawiania faktur?

Wystawianie faktur w formie papierowej już dawno odeszło do lamusa. Dziś każda firma ma program, dzięki któremu wystawienie faktur jest proste i zajmuje niewiele czasu oraz minimalizuje błędy. Jak wybrać najlepszy program do wystawiania faktur dla swojej firmy?

Możliwości programu do fakturowania – z czego nie można zrezygnować?

Działalności gospodarcze bardzo różnią się od siebie, ale nie znaczy to, że sposób księgowania również jest tak zróżnicowany. Dzięki temu można z łatwością określić jakie cechy powinien mieć dobry program do wystawiania faktur.

Możliwość wystawienia faktury cyklicznej, zaliczkowej czy z odroczonym terminem płatności to funkcje, które powinny znaleźć się w każdym programie.

Kolejną zaletą programu do wystawiania faktur jest możliwość automatycznego odczytywania faktur. Wystarczy fakturę zeskanować, by została ona odczytana i wprowadzona do systemu. Jest to funkcja, dzięki której można zaoszczędzić wiele czasu i uniknąć długich godzin mozolnej pracy.

Praca zdalna

Dobry program do wystawiania faktur można obsługiwać nie tylko z komputera firmowego. Ważne, by przedsiębiorca również z komputera domowego, laptopa czy smartfona mógł kontrolować przepływ dokumentów.

Ważną i potrzebną funkcją jest integracja z innymi programami księgowymi. Niezbędna jest również zgodność z systemem KSeF. Trzeba pamiętać, że od 2022 roku funkcjonują faktury ustrukturyzowane. Na razie nie ma obowiązku ich wprowadzenia. Trzeba jednak mieć świadomość, że od 2024 roku to się zmieni, a każda faktura będzie musiała być zgodna z Krajowym Systemem e-Faktur.

Wybierając program do wystawiania faktur należy dobrać go do potrzeb swojego przedsiębiorstwa. Są firmy, dla których ważne będzie prowadzenie gospodarki magazynowej, a dla innych konieczne będzie tłumaczenie faktur na język niemiecki lub angielski.