Dlaczego warto korzystać z butów neoprenowych do morsowania?

Dlaczego warto korzystać z butów neoprenowych do morsowania?

Morsowanie stało się w ostatni latach bardzo popularne. Dla jednych to sposób na zachowanie zdrowia, dla innych zmierzenie się ze swoimi słabościami – lękiem przed zimnem, barierą psychiczną powstrzymującą przed wejściem zimą do wody. Warto jednak wiedzieć, że do przyjemniejszego morsowania przydają się buty neoprenowe do morsowania.

Kamienie i ostre przedmioty

W wodzie znajdują się kamienie i ostre przedmioty, które mogą stanowić zagrożenie dla bosych stóp – mogą je pokaleczyć i się wbić. Właśnie przede wszystkim przed takim zagrożeniem chronią buty neoprenowe do morsowania i jest to ich podstawowa funkcja.

Czy jeśli morsujemy na plaży, na której latem ludzie normalnie się kąpią, to możemy uznać, że jesteśmy bezpieczni i już nie potrzebujemy butów neoprenowych do morsowania? Nie do końca. Niestety w okresie jesienno-zimowym na dnie pojawia się więcej kamieni, po lecie pozostają kapsle i odłamki szkła, które nie zostaną usunięte do kolejnego sezonu, a dla osób morsujących są niebezpieczne.

Niska temperatura wody

Zimą temperatura wody przy dnie wynosi minimum 4 stopnie, co oznacza, że jest po prostu zimna. Właśnie na tym polegają zdrowotne właściwości morsowania, ale także wiąże się to z ogromnym dyskomfortem lub nawet odczuciami bólowymi.

Co do tego mają buty neoprenowe do morsowania? Otóż chronią one także przed zimnem. Nie jest to wprawdzie ochrona pełna i buty nie sprawią, że w stopy będzie cieplutko, ale niska temperatura nie będzie wówczas aż tak dokuczliwa. Szczególnie warto wybierać takie buty, które ochronią także kostki, wyjątkowo narażone na nieprzyjemności związane z niską temperaturą.

Czy można morsować bez butów neoprenowych do morsowania?

Morsowanie bez butów neoprenowych do morsowania oczywiście jest możliwe, choć może wiązać się z pewnym dyskomfortem i potencjalnymi obrażeniami. Wiele osób się jednak na to decyduje, szczególnie jeśli dopiero zaczynają swoją przygodę z morsowaniem i nie chcą ponosić z tego tytułu kosztów, nie wiedząc jeszcze, czy w ogóle im się to spodoba.

Możliwe jest też wybranie butów z innych surowców, warto jednak upewnić się, że będą one pełniły swoją funkcję, bo może się okazać, że próba zaoszczędzenia pieniędzy okaże się chybiona.

Buty neoprenowe do morsowania znajdziesz w ofercie divezone.pl