Wszystko o programach do wystawiania faktur

Wszystko o programach do wystawiania faktur

Programy do wystawiania faktur skutecznie zastąpiły ręczne wypisywanie tych dokumentów. Wielu przedsiębiorców i księgowych nie może już wyobrazić sobie pracy bez takiego oprogramowania. Oprócz wystawiania faktur programy te mają także wiele innych, przydatnych na co dzień funkcji.

Najważniejsze funkcje dobrego programu do wystawiania faktur

Faktury to bardzo ważne dokumenty, które są podstawą działalności gospodarczej. Potwierdzają one wykonanie zlecenia lub sprzedaży. Powinny być wystawione prawidłowo, zgodnie z przepisami prawa podatkowego i nie ma tu miejsca na pomyłki. Dobry program do wystawiania faktur powinien mieć opcję automatycznej aktualizacji szybko i często zmieniających się przepisów.Bardzo ważną funkcją jest również tworzenie bazy klientów i możliwość ich weryfikacji w bazach różnych instytucji, takich jak np. GUS, Ministerstwo Finansów. Sprawdzenie klientów pozwoli na potwierdzenie lub wykluczenie ich wiarygodności oraz tego, czy rzeczywiście są płatnikami VAT.

Co jeszcze jest ważne w programie do wystawiania faktur?

Program do wystawiania faktur powinien mieć możliwość wystawiania faktur w różnych językach i rozliczania ich w obcych walutach. Musi być tu także możliwość drukowania różnych dokumentów poza fakturami VAT, takich jak faktury korygujące, zaliczkowe lub pro forma.Każdy program do wystawiania faktur powinien cechować się przejrzystym interfejsem, mobilnością i stałym połączeniem z internetem.

Katalog towarów i usług – istotna funkcja w programie do fakturowania

Tworzenie katalogu towarów i usług to również ważna funkcja, jaka powinna się znaleźć w programie do fakturowania. Dzięki temu nie trzeba za każdym razem, przy wystawianiu faktur, wpisywać wszystkich danych produktu czy usługi. Wystarczy sama nazwa, a reszta uzupełni się automatycznie. Profesjonalny katalog dostarczy również bieżących informacji na temat stanów magazynowych i pokaże, których produktów już nie ma lub się kończą. Jest to bardzo duże ułatwienie, także w trakcie remanentu.