Najbardziej popularne formy odplamiaczy do dywanów

Najbardziej popularne formy odplamiaczy do dywanów

Na naszym rynku jest bardzo dużo odplamiaczy do dywanów. To popularne produkty, które cieszą się dużym zainteresowaniem, bo pozwalają na szybsze i bardziej skuteczne wyczyszczenie dywanu. Z tego powodu warto poznać najbardziej popularne formy odplamiaczy. Jakie warto mieć pod ręką?

Proszek

Odplamiacz do dywanów najczęściej ma formę proszku. Wystarczy wysypać go na plamę, a następnie wetrzeć przy pomocy miękkiej szczotki. Po kilkunastu minutach resztki produktu można usunąć przy pomocy odkurzacza. To dość klasyczna metoda czyszczenia wykładzin. Czasami jest wykorzystywana do prania całej ich powierzchni. Warto jednak wiedzieć, że obecnie dostępne są już zdecydowanie bardziej nowoczesne produkty, których aplikacja wymaga mniej wysiłku, a działanie jest równie skuteczne.

Spray

Nowoczesne odplamiacze dywanów mają formę sprayów. Rozpyla się je na plamę, a następnie wciera przy pomocy szmatki w plamę. Czasami nawet nie trzeba nic robić, bo produkt zmienia się w aktywną pianę, która rozpuszcza zabrudzenie bez konieczności jego pocierania. To bardzo wygodne rozwiązanie, które przyspiesza pracę i równocześnie zmniejsza ryzyko uszkodzenia włókien dywanu.Rzadziej spraye nie zamieniają się w pianę, ale są po prostu płynem. Rozpylacz umożliwia aplikację produktu dokładnie w wybrane miejsce, co z całą pewnością umożliwia punktowe stosowanie płynu.

Żele i pasty

Najrzadziej spotyka się odplamiacze do dywanów w formie żeli i past. Są one zdecydowanie częściej dostępne jako produkt przeznaczony do użycia przez profesjonalistów. Zwykle są to produkty o bardzo silnym działaniu, więc należy używać ich w odpowiedni sposób po to, by nie zniszczyć dywanu oraz nie spowodować podrażnienia skóry.Czasami też odplamiacz do dywanów w formie proszku przed użyciem należy zmieszać z wodą po to, by uzyskać konsystencję pasty. Dzięki temu produkt nie przesuwa się z miejsca, w które został nałożony. To szczególnie ważne w przypadku usuwania plam z dywanów rozłożonych na nierównych powierzchniach, czy nawet powieszonych na ścianach.