Cztery wskazówki jak wybrać suknię ślubną

Cztery wskazówki jak wybrać suknię ślubną

Wybór sukni ślubnej może być stresujący. Idealny strój powinien pięknie się prezentować oraz zapewnić komfort i wygodę podczas zabawy weselnej. Oto kilka wskazówek, na co zwrócić uwagę wybierając suknię, by spokojnie przygotować się do ślubu.

Ustal budżet

Na samym początku ustal, ile pieniędzy chcesz na ten cel przeznaczyć. Suknie ślubne mają spory zakres cenowy, więc zwróć na to uwagę już na etapie wybierania sklepu. Przeważnie suknia wraz z dodatkami takimi jak welon, rękawiczki i bielizna, stanowi od 10 do 15% całkowitych kosztów ślubu.

Dodatkowe koszty mogą się wiązać z poprawkami krawieckimi, jednak tutaj cena zależy od salonu i producenta sukni. Często takie usługi są już wliczone w cenę.

Daj sobie spory zapas czasu

Rozpocznij zakupy sześć, a nawet dziewięć miesięcy przed ślubem. Producenci sukni ślubnych potrzebują zazwyczaj dwóch, trzech miesięcy na ich uszycie, a bardziej wyszukane fasony mogą potrwać nawet dłużej. Na koniec wprowadzane będą jeszcze poprawki, więc aby nie działać pod presją czasu, warto zacząć wcześnie.

Jeśli nie masz tyle czasu, nic straconego. Zdarza się, że za dodatkową opłatą proces można przyspieszyć. Dodatkowo, w salonach dostępne są modele z krótkim czasem oczekiwania. Może się również okazać, że znajdziesz idealny egzemplarz wśród modeli pokazowych dostępnych w sklepie. Niewielkie poprawki krawieckie i gotowe!

Zrób research przed zakupami

Zanim zaczniesz przemierzać sklepy i centra handlowe, przeszukaj internet. Wdrożysz się w temat materiałów i fasonów, poznasz orientacyjne ceny. Na stronach internetowych, takich jak np. https://www.agnesfashiongroup.pl/suknie-slubne, możesz korzystać z użytecznych filtrów i kategorii.

Co najważniejsze, zorientujesz się jaki styl najbardziej Ci odpowiada. Dzięki temu będziesz wiedzieć czego szukasz, co usprawni cały proces.

Bierz pod uwagę lokalizację

Wybierając suknię ślubną pamiętaj o względach praktycznych. Jeśli ślub będzie odbywał się na trawie lub piasku, nie stawiaj na długi, obfity tren i welon. Z kolei bogato zdobiony kościół może przytłoczyć lekką, koktajlową sukienkę.

Większość tkanin sprawdza się przez cały rok. Wyjątek stanowią materiały typowo letnie, takie jak len czy organza, natomiast zimą efektownie prezentuje się aksamit.