Zakup oprawy awaryjnej

Oprawa awaryjna jest niezastąpiona w budynku użyteczności publicznej. Chodzi przede wszystkim zapobieganie oraz doświetlenie drogi ewakuacyjnej.

Jak działa oprawa awaryjna?

W niektórych sytuacjach dosyć ciężko trafić do wyjścia, dlatego potrzebny jest nowoczesny sprzęt. W sprzedaży dostępne są oprawy kierunkowe oraz ewakuacyjne. Oświetlenie awaryjne jest bardzo ważne w budynkach użyteczności publicznej. Instalacja powinna cechować się wysoką sprawnością działania oraz wysoką żywotność.

Oświetlenie dodatkowe

Oprawa awaryjna musi spełniać wymagania określone przepisami. Oświetlenie dodatkowe jest konieczne, jeżeli nagle stracimy źródło światła. Oprawy podstawowe czasami zawodzą, dlatego warto zainstalować zasilanie awaryjne. Trzeba też mieć na uwadze, że instalacje powinny być odrębne od siebie. Oświetlenie awaryjne składa się z oświetlenia ewakuacyjnego oraz zapasowego. To właśnie oświetlenie zapasowe ma zapewnić nieprzerwaną i stabilną pracę w czasie awarii.

Technologia LED

Na rynku dostępnych jest wiele modeli awaryjnych opraw, jednak warto wybierać tylko produkty wysokiej jakości. Tanie oprawy awaryjne nie są wystarczająco skuteczne, dlatego lepiej ich nie kupować. W niebezpiecznej sytuacji trzeba zachować spokój, ponieważ panikę ciężko jest później opanować. Nie można zapomnieć o odpowiednim oznaczeniu dróg ewakuacyjnych. Nigdy nie opłaca się oszczędzać na oświetleniu awaryjnym w budynkach użyteczności publicznej. Technologia LED jest obecnie najlepsza, dlatego warto o niej pamiętać przy wyborze oświetlenia. Żarówki ledowe działają dłużej od tradycyjnych.