Szukasz fizjoterapeuty? Sprawdź, na co zwrócić uwagę, wybierając gabinet rehabilitacji

W Polsce z roku na rok wzrasta liczba gabinetów rehabilitacji. Pojawiają się specjaliści oferujący nowe zabiegi i usługi. Popyt rodzi podaż i na tym polu. Jak więc wśród tylu możliwości wybrać tę jedną, najlepszą?

Najczęstszymi kryteriami wyboru danego gabinetu są opinie dotychczasowych pacjentów i cena. Te dwie rzeczy interesują nas najbardziej. Przed umówieniem się na wizytę do specjalisty zasięgamy opinii znajomych i krewnych, którzy mają za sobą już tego typu wybory, poprosimy o rekomendację innych lekarzy czy fizjoterapeutów, a także sprawdzamy, co piszą ludzie w Internecie. O naszym wyborze zazwyczaj decydują te ostatnie. Dlaczego? Ponieważ tych jest najwięcej i pozwalają nam one stworzyć całościowy obraz ocenianego gabinetu.

Kolejnym kryterium, jak już wspominaliśmy wcześniej, jest cena. Warto porównać kilka placówek, gdyż może się okazać, że poziom usług i skuteczność zabiegów będzie przedstawiać się podobnie, a różnice w cenie okażą się diametralne.

Trzecim kryterium, teoretycznie najważniejszym, o którym często zapominamy, a na które trzeba zwrócić uwagę, są kwalifikacje fizjoterapeuty. Jego doświadczenie zawodowe, kierunkowe wykształcenie, ścieżka kariery, ukończone kursy, zdobyte certyfikaty. Nie każdy fizjoterapeuta zajmuje się wszystkimi rodzajami zabiegów – w tym zawodzie również pojawiają się pewnego rodzaju ‘specjalizacje’. Wybierzmy specjalistę, który skutecznie zajmie się naszym problemem za pomocą współczesnej wiedzy medycznej i swojego udokumentowanego doświadczenia.

Ostatnią rzeczą, która ma znaczenie i na którą dość często zwracamy uwagę, jest lokalizacja. Placówki, które posiadają własny parking, łatwy dojazd i zlokalizowane są w dogodnym miejscu, o wiele częściej zostają wybierane przez pacjentów. Czy jest to rzecz na którą koniecznie należy zwracać uwagę i która powinna decydować o wyborze placówki? Niekoniecznie, jednakże wszelkie udogodnienia już na starcie budują lepszy obraz danego miejsca i powodują, że chętniej korzystamy z jego usług.

Artykuł przygotowany we współpracy z Versum.