Sposoby na podniesienie sprawności seksualnej

Na to, czy radzimy sobie w sprawach seksualnych tak dobrze jak kiedyś, ogromny wpływ ma nasza dieta, aktywność i styl życia. Jeśli więc chcesz poprawić swoją sprawność seksualną, zacznij od tych aspektów życia. Pomocne okażą się też suplementy i leki na potencję.

W młodości wydaje się czymś oczywistym. Myślimy, że jeśli minie, to dopiero w później starości. Sprawność seksualna to powód do dumy każdego mężczyzny. Niestety, czynniki takie jak stres, zmęczenie, zła dieta, a także wiek i różne choroby mogą osłabić łóżkowe możliwości. Istnieje jednak kilka skutecznych sposobów na ich poprawę.

Sprawność seksualna a aktywność

Podstawowym czynnikiem mającym ogromny wpływ na możliwości seksualne jest aktywność fizyczna. Jeśli sprowadza się ona do spacerów między domem a samochodem i między samochodem a biurem, prędzej czy później pojawią się problemy z potencją. Regularny trening usprawnia pracę układu sercowo-naczyniowego. To właśnie od niej zależy prawidłowa erekcja. Ponadto ruch ma wpływ na wydzielanie hormonów – nie tylko endorfin, które rozluźniają i wprawiają w dobry nastrój, ale też m.in. testosteronu. Nie musisz codziennie wyciskać ciężarów na siłowni – wystarczy, że 2 lub 3 razy w tygodniu poświęcisz minimum 40 minut na aktywność o średniej intensywności, np. jazdę na rowerze, pływanie czy Nordic Walking.

Dieta na potencję

Kolejny ważny czynnik to zdrowa dieta. Powinny znaleźć się w niej produkty wpływające pozytywnie na libido i potencję – ostrygi, tłuste ryby, orzechy, zielone warzywa (brokuły, szpinak itp.), truskawki itp. Jednak najważniejsze, aby dieta była zdrowa i zbilansowana. Jeśli żywisz się wyłącznie fast-foodami lub naprędce wrzucasz do żołądka cokolwiek, by tylko głód przestał dokuczać, z czasem twój organizm dopadną różne choroby. Wśród nich niechlubne miejsca w pierwszej trójce zajmują cukrzyca, miażdżyca i nadciśnienie tętnicze – schorzenia zabójcze dla męskiej potencji. Na zmianę diety na zdrowszą nigdy nie jest za późno. Dobre nawyki szybko przyniosą pozytywne efekty w postaci poprawy sprawności seksualnej.

Leki i suplementy na potencję

Sprawność seksualną warto też wspomóc suplementami. Zawierają one naturalne składniki, takie jak żeń-szeń, sosna właściwa, buzdyganek naziemny, L-arginina, korzeń maca czy cynk. Dostępne w aptekach i drogeriach bez recepty, produkty takie mogą być skuteczne, jeśli problemy z potencją mają swoje źródło w niedoborach żywnościowych. Jeśli jednak ich przyczyny są inne, konieczne mogą być leki na zaburzenia erekcji. Jednym z popularniejszych leków tego typu jest Kamagra – dostępny w aptekach internetowych, unowocześniony odpowiednik leku Viagra, mniej więcej o połowę tańszy od klasycznych niebieskich tabletek.

Zmiany na lepsze

Podnoszenie sprawności seksualnej często wymaga też zmiany codziennych nawyków. Problemy z potencją nieuchronnie dopadają palaczy. Jeśli więc zmagasz się z tym nałogiem, rozpraw się z nim jak najszybciej. Nadużywanie alkoholu i innych używek, stres, przemęczenie, nieregularny sen, konflikty z partnerką – wszystko to negatywnie wpływa na męską potencję. O ile to możliwe, warto wprowadzić w swoim życiu zmiany w tym zakresie.