Jak wybrać idealną piżamę damską

ekskluzywna.pl ekskl (4) .jpg

Kobiety dzielą się na takie, które wolą spać w piżamie i takie, które wolą spać w koszuli nocnej. Jedne i drugie chciałby by ich nocne odzienie było nie tylko wygodne, ale i piękne. Dziś skupimy się na piżamach damskich i tym, na co zwrócić uwagę by rano budzić się piękną i wypoczętą.

Wygoda ponad wszystko

Kupując piżamę nie trzeba kurczowo trzymać się mody, i dobrze. Przecież wieczorem czy rano widzą nas tylko najbliżsi. Oznacza to, że śmiało można wybrać i taką piżamę, o której piszą aktualne czasopisma modowe, ale i taką, która przeczy wszelkim trendom, ale za to podoba się nam.

Wybierając piżamę bardziej niż na modzie lepiej skupić się na wygodzie, choć te kwestie nie muszą się wykluczać. Wygodna piżama to odpowiedni fason. Najlepiej sprawdzają się luźne kroje i fasony nie krępujące ruchów. W zależności od preferencji można spać w szortach z koszulką lub klasycznym komplecie składającym się z bluzki i długich spodni. Niektórzy producenci oferują też piżamy damskie w formie kombinezonów.

Materiał ma znaczenie

Coraz częściej słyszymy, że kupując ubrania warto zwracać uwagę nie tylko na krój i jakość przeszyć, ale również na skład materiałów, z których zostało ono uszyte. Ta kwestia jest też bardzo ważna w przypadku piżam damskich. Najbardziej popularnym, a też doskonale sprawdzającym się materiałem na odzież nocną jest bawełna. Jest hipoalergicznym, naturalnym, oddychającym materiałem, czyli korzystnym dla naszej skóry.

Dobre materiały na piżamy damskie to też wiskoza (lub jej nowocześniejsze odmiany jak tencel), len, bambus oraz wełna (szczególnie merino). Unikać należy jednak wszelkich poliestrowych i polarowych piżam. Z pozoru mogą być ciepłe, ale ciało w nich nie oddycha i bardzo się poci. Materiał na piżamę może mieć niewielki dodatek tworzyw sztucznych, które poprawią jego właściwości, ale udział ten nie powinien przekraczać 20%.

Rozmiar ma znaczenie

Piżamy damskie powinny mieć luźny krój, który nie krępuje ruchów. To bardzo ważne, bo wpływa na komfort snu. Kluczowe jest zatem by kupując piżamę odpowiednio dobrać rozmiar ubrania. W przypadku piżam istotne jest by ubranie nie było za ciasne, bo to będzie blokowało krążenie krwi w nocy, kiedy i tak jest słabe.

Jeśli organizm ma się dobrze zregenerować w nocy warto kupować piżamy damskie co najmniej w swoim rozmiarze. Czasem dla większej swobody można wręcz kupić ubranie o rozmiar większe. Ważne jest też by piżama nie miała wszytych zbyt mocnych gumek np. w pasie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie piżamy damskie.