Nowe mieszkania w Szczecinie chętnie wybierane również przez inwestorów

Dynamicznie rozwijający się rynek mieszkaniowy w Szczecinie zauważyli także inwestorzy. Oddawane przez deweloperów mieszkania coraz częściej wybierane są jako przyszłościowa inwestycja kapitału.

Szczecin to malownicze miasto położone w województwie zachodniopomorskim, nad Odrą, na Pobrzeżu Szczecińskim. Z racji swojej bliskości do Morza Bałtyckiego jest także popularnym portem morskim. Również Szczecin chętnie odwiedzany jest przez turystów ze względu na swoje liczne zabytki o wielowiekowej historii. Przez długi czas Szczecin pozostawał w cieniu innych miejscowości nad polskim morzem, dlatego też tutejszy rynek mieszkaniowy nie rozwijał się tak dynamicznie, jak chociażby w Gdańsku. Teraz jednak także i Szczecin nabrał wiatru w żagle – zainteresowani nieruchomościami mieszkalnymi mają tu teraz do dyspozycji wiele ciekawych ofert.

Nowe mieszkania w Szczecinie – w centrum i na obrzeżach

Deweloperzy realizują nowe mieszkania w Szczecinie w różnych lokalizacjach – zarówno w samym centrum miasta, blisko jego najważniejszych punktów, jak również na jego obrzeżach, blisko przyrody. Do dyspozycji osób zainteresowanych mieszkaniami w tej lokalizacji jest wiele nowych ofert, dlatego też warto spieszyć się z rezerwacjami. Wiele mieszkań sprzedaje się na pniu – są one nabywane nie tylko przez osoby zainteresowane zakupem lokalu dla siebie, ale również przez inwestorów.

Mieszkanie w Szczecinie – przyszłościowa inwestycja

Dzisiaj nowe mieszkania w Szczecinie są chętnie wybierane także jako przyszłościowa metoda lokaty kapitału. Inwestorzy wybierają lokale, które mogą przeznaczyć na wynajem, w tym na wynajem długoterminowy albo krótkoterminowy – turystyczny. Na mieszkaniu na wynajem można zarobić podwójnie, ponieważ zyski można czerpać z pobieranych od lokatorów opłat, a także można po czasie sprzedać nieruchomość z zyskiem. Nic więc dziwnego, że obecnie tak wiele osób decyduje się na inwestowanie w nieruchomości mieszkalne.