Przejazdy komunikacją miejska w Strzelcach Opolskich

sindbad - sindbad (26) .jpg

Strzelce Opolskie to miasto z ciekawą historią, które jest także często odwiedzane przez turystów, którzy chcą między innymi zobaczyć Góry Świętej Anny. Warto wiedzieć, że zarówno turyści, jak i mieszkańcy mogą korzystać z publicznej komunikacji, która oferuje kursy na dalekie oraz bliskie rejony.

Dokąd można dojechać autokarem z dworca w Strzelcach Opolskich?

PKS Strzelce Opolskie oferuje mieszkańcom oraz turystom kursy, dzięki którym mogą oni dojechać do pobliskich miast, ale także można dostać się między innymi do Płońska, Wrocławia czy też do Krakowa. Jest to praktyczne rozwiązanie, gdyż wówczas nie trzeba szukać miejsca parkingowego w danym mieście.

Czy busy i autokary kursują także w niedzielę i święta?

Obecnie nie ma problemu z tym, by PKS Strzelce Opolskie oferował swoje przejazdy również w dni świąteczne czy niedziele. Jednak należy mieć na uwadze to, że kursy mogą być rzadsze niż w dni powszednie. Dobrze jest też wcześniej wykupić miejsce online, zwłaszcza na trasy dalekobieżne.

Jaka jest cena biletów za przejazd komunikacją publiczną?

Wszystko zależy od tego, jak długą trasę się wybierze do przejazdu. Warto też wspomnieć, że PKS Strzelce Opolskie uznaje różnego rodzaju zniżki dla studentów, czy seniorów lub dla dzieci do lat trzech. Dobrze jest jednak wcześniej przed wyborem danego przewoźnika dokładnie sprawdzić przedział cenowy. Ceny za przejazd w Strzelcach Opolskich mogą zaczynać się mniej więcej od 10 złotych.

Czy można kupić bilet bezpośrednio u kierowcy?

Nie wszyscy turyści czy też mieszkańcy chcą kupować bilety online, dlatego też nie ma problemu z tym, by kupić je bezpośrednio u danego przewoźnika. Warto wspomnieć, że na dworcu mogą być specjalne punkty do kupienia biletów stacjonarnie lub też można je kupić u kierowcy tuż przed odjazdem.

Dobrze jest pamiętać, aby wcześniej zaznaczyć, czy bilet ma być ulgowy, czy też ma być płacony w cenie normalnej. Dzięki temu uniknie się różnych nieprzyjemności, a podróż upłynie w ciszy i spokoju. Warto zaznaczyć, że na kursy długodystansowe zalecane jest wykupienie biletów nawet na kilka dni przed podróżą.