Co trzeba wiedzieć o hybrydach dla paznokci stóp?

Dbanie o paznokcie to szeroki temat, o czym znacznie szerzej mówią poradniki jak https://www.bella-napoli.com.pl/profesjonalne-dbanie-o-paznokcie-zobacz-jak-tego-dokonac/. Jest wiele sposobów, aby zapewnić paznokciom doskonały wygląd. Poddając się zabiegowi pedicure, prym wiodą hybrydy, gdyż jest to doskonała metoda na piękne stylizacje paznokci. Można oczywiście stosować inne rodzaje lakierów i technik ich nakładania, jednakże każda z tych metod ma swoje plusy i minusy, natomiast dla paznokci stóp hybryda wydaje się optymalnym wyjściem. Przyjrzyjmy się zatem bliżej pedicure hybrydowemu.

Jakie zalety posiada pedicure hybrydowy?

W zasadzie można wyróżnić wiele zalet hybryd, ale do najważniejszych i najbardziej użytecznych z pewnością należą:

  • doskonałe i jednolite krycie lakierów hybrydowych zapewniające gładką powierzchnię stylizacji,
  • lakiery hybrydowe są odporne na pękanie i niewielkie obciążenia mechaniczne,
  • hybrydy dają możliwość wyboru spośród niezliczonej gamy barw lakierów i zdobień paznokci,
  • stylizacje wykonane klakierami hybrydowymi są znacznie trwalsze od innych lakierów,
  • lakiery hybrydowe są łagodniejsze dla skóry palców i dla samych paznokci.

Można by tę wyliczankę zalet nadal kontynuować, ale przedstawione tu zalety lakierów i całych stylizacji hybrydowych są najważniejszymi, na które należy zwrócić uwagę, wybierając metodę pedicure. Jako że stylizacja i zdobienie paznokci jest znacznie bardziej chronione od innych, na przykład przez nałożenie rajstop, czy skarpetek, można mieć pewność, że założona kilkutygodniowa trwałość stylizacji może zostać jeszcze bardziej wydłużona, co jest kolejną z pozytywnych cech stylizacji hybrydowych, która również wpływa na popularność hybryd,

Czy hybryda jest bezpieczna dla zdrowia?

Można zachować spokój, gdyż okazuje się, że lakiery hybrydowe są znacznie bezpieczniejsze od do tej pory używanych lakierów na bazie chemicznych środków rozpuszczalnikowych. Każdy salon pedicure w Łodzi wykonuje hybrydy, które:

  • są znacznie bezpieczniejsze i słabiej reagują z płytką paznokcia oraz skórą palców, nie podrażniają jej,
  • nie pachną tak ostro, jak dawne lakiery,
  • metoda utwardzania hybryd jest równie bezpieczna, gdyż wykorzystuje jedynie światło UV,
  • utwardzone lakiery hybrydowe nie reagują negatywnie z ciałem,
  • jako że hybrydy wzmacniają nieco płytkę paznokcia, nadają jej większej odporności na mechaniczne uszkodzenia i podrażnienia.

Tak więc hybrydy są bezpieczniejsze dla zdrowia, choć do wyprodukowania wciąż używa się sztucznych substancji chemicznych, jednakże nie są aż tak agresywne, jak lakiery na bazie rozpuszczalników. Ponadto utwardzanie jest bezpieczne, chyba że bardzo często się z niego korzysta, wówczas promienie UV mogą odbić się negatywnie na zdrowiu, co jest bardzo rzadkim efektem korzystania z tej metody robienia pedicure, jednakże należy mieć świadomość tego, że negatywne objawy mogą pojawić się po długotrwałym i lekkomyślnym korzystaniu z hybryd, ale przecież tak samo jest z innymi metodami pedicure.