Atrakcje w Rotterdamie

sindbad (14).jpg

Holandia jest krajem chętnie odwiedzanym przez Polaków. Najczęściej odwiedzamy Rotterdam, ponieważ jest to duże miasto, w którym znajduje się wiele atrakcji.

Co zwiedzić w Rotterdamie?

Główną atrakcją Rotterdamu jest największy port w Europie i z całą pewnością warto zarezerwować trochę czasu na podziwianie tego portu. Za niewielka opłatą można wybrać się w rejs zabytkowym statkiem po porcie. Szczególnie polecany jest wieczorny rejs, który pozwoli nam spojrzeć na Rotterdam z innej perspektywy.

Oczywiście rejsy po porcie to nie jedyne atrakcje w Rotterdamie. Będąc w tym mieście obowiązkowym jest zwiedzenie wieży obserwacyjnej Euromast. Jest to największa wieża widokowa w Holandii i po wejściu na jej szczyt na pewno zachwycimy się panoramą Rotterdamu. Ten widok zapamiętamy na długo.

Most wiszący Erasmusbrug to również atrakcja w Rotterdamie, którą warto zobaczyć. Tak samo jak słynną halę halę targową Markthal, w której możemy spróbować przysmaków z całego świata. Jeżeli lubimy poznawać nowe smaki, to w hali Markthal spędzimy dużo czasu.

Zabytki w Rotterdamie

Jeżeli w trakcie wyjazdu nastawiamy się na zwiedzanie, to Rotterdam nie będzie dla nas celem podróży. Liczne atrakcje w Rotterdamie sprawiają, że chętnie spędzamy w tym mieście czas. Jednak zabytków jest tam niewiele. Miłośnikom zabytków można polecić Muzeum Sztuki oraz rotterdamskie muzeum poświęcone wojażom morskim. Oceanarium i ogród zoologiczny, to również miejsca, które warto zobaczyć na własne oczy.

Głównym zabytkiem Rotterdamu jest Ratusz. Powstał on w latach 1914-1920. W urokliwym dziedzińcu ratusza z całą pewnością będziemy chcieli posiedzieć trochę dłużej. Po wyjściu z Ratusza warto udać się w kierunku Kościoła św. Wawrzyńca, ponieważ właśnie ten budynek jest ostatnim zachowanym świadectwem średniowiecznego Rotterdamu. Oczywiście nie są to wszystkie atrakcje w Rotterdamie i jak już będziemy na miejscu, to na pewno zobaczymy znacznie więcej. Najlepiej w tym mieście spędzić trochę więcej czasu, żeby móc je poznać.