Bruksela: O czekoladzie, komicznych postaciach i nie tylko

sindbad - sind (2).jpg

Bruksela, serce Belgii i stolica Europy, jest miastem pełnym zaskakujących ciekawostek. Od smacznych specjałów po unikatową architekturę, Bruksela kryje wiele sekretów, które czekają na odkrycie. Oto kilka mniej znanych faktów o tym niezwykłym mieście.

Czekolada, frytki i… jaja?

Belgia słynie z czekolady, a Bruksela jest jej niewątpliwą stolicą. W mieście tym znajduje się ponad 200 sklepów z czekoladą! Ale to nie koniec kulinarnych atrakcji. Kto by pomyślał, że Bruksela jest również miejscem narodzin słynnych belgijskich frytek? No i oczywiście, trzeba wspomnieć o Atomium – budowli przypominającej żelazną kryształową strukturę powiększoną 165 miliardów razy, której kształt przypomina… jajo!

Chodząc ulicami Brukseli, możesz natknąć się na wielkoformatowe malowidła ścienne przedstawiające postacie z komiksów. To prawdziwy raj dla fanów komiksu. W końcu to właśnie w Belgii powstały postacie takie jak Tintin czy Smurfy.

Manneken Pis: Mały chłopiec o wielkiej sławie

Jedną z najbardziej znanych atrakcji Brukseli jest mała rzeźba chłopca sikającego do fontanny. Pomimo swojego niewielkiego rozmiaru, Manneken Pis stał się jednym z symboli miasta i posiada własną garderobę z ponad 900 strojami!

Planując podróż do Brukseli warto pomyśleć o komfortowym środku transportu. Z Polski kursują regularne autokary do Brukseli, dzięki którym możemy się dostać do serca Belgii w wygodny i przystępny cenowo sposób.

Bruksela jest nie tylko stolicą Belgii, ale również Unii Europejskiej. To tutaj znajduje się wiele instytucji unijnych, a międzynarodowy charakter miasta jest widoczny na każdym kroku.

Zielona oaza w centrum miasta

Park Królewski to idealne miejsce na relaks po dniu pełnym zwiedzania. To zielona oaza pośrodku miejskiego gwaru, gdzie mieszkańcy i turyści mogą odpocząć w cieniu drzew.

Bruksela to miasto pełne kontrastów, gdzie historia przeplata się z nowoczesnością. Odkrywając jej sekrety, można poczuć prawdziwy duch Europy. Zaplanuj więc swoją podróż i pozwól, aby Bruksela Cię oczarowała!