Zastosowanie filmowania z drona

Dzięki nowoczesnym sprzętom można tworzyć wyjątkowe nagrania wideo. Współcześnie o wiele łatwiej jest kręcić spektakularne ujęcia z lotu ptaka, dlatego cieszą się dużą popularnością. Do czego się je wykorzystuje? Wyjaśniamy, jakie jest zastosowanie filmowania z drona!

Zastosowanie filmowania z drona

Dawniej efektowne nagrania z powietrza wykonywało się przy użyciu ogromnych wysięgników, samolotów i helikopterów. Z tego względu były spotykane raczej tylko w przemyśle filmowym. Obecnie powszechne stały się poręczne, zdalnie sterowane urządzenia latające. Z tego względu obserwuje się szerokie zastosowanie filmowania z drona.

Najczęściej z kamery przymocowanej do stabilnie wznoszącego się w powietrze sprzętu korzystają dziennikarze relacjonujący ważne zdarzenia czy eventy, a także firmy uwieczniające rozmaite uroczystości (np. wesela). Często technikę tę wykorzystują też realizatorzy teledysków, spotów reklamowych itp.

Szczególnie popularnym zastosowaniem filmowania z drona są jednak nagrania placów budowy, terenów inwestycyjnych czy gotowych obiektów. Z powierzchni ziemi wyjątkowo trudno jest dobrze objąć je obiektywem kamery. W branży budowalnej efektowne wideo wykonane w ten nowoczesny sposób pozwala bardzo atrakcyjnie zaprezentować działalność przedsiębiorstwa, a także ciekawie zdać relację z postępu prac, przykuć uwagę inwestorów itp.

Na czym dokładnie polega filmowanie z drona?

Przy okazji warto jeszcze wyjaśnić, na czym dokładnie polega filmowanie z drona. Usługa ta jest wykonywana przed firmę specjalizującą się w realizacji takich nagrań. Wysłani przez nią doświadczeni specjaliści z pomocą nowoczesnego sprzętu zbierają potrzebne materiały, a następnie odpowiednio je obrabiają i montują.

Cały proces filmowania z drona może trwać kilka dni, ale też nawet kilka tygodni czy miesięcy. Szybciej wykonuje się proste zlecenia, polegające np. na nagraniu krótkiego wideo przedstawiającego gotowy budynek. Bardziej wymagające są modne filmy time-lapse i hiper-lapse, czyli animacje poklatkowe prezentujące procesy rozciągnięte w czasie. Z ich pomocą można w intrygujący sposób przedstawić np. postępy prac na przestrzeni kilku miesięcy. Jeśli chce się zamówić taki film, trzeba oczywiście nastawić się na długofalową współpracę.

Gdzie szukać specjalistów od filmowania z drona?

Zastanawiasz się, gdzie szukać specjalistów od filmowania z drona? Najlepiej wybrać lokalne przedsiębiorstwo z wieloletnim doświadczeniem. Jedną z najlepszych firm tego typu w Polsce jest Build-Lapse. Jej specjaliści dysponują najnowocześniejszym sprzętem oraz korzystają wyłącznie z profesjonalnego oprogramowania. Z ich pomocą da się zrealizować wyjątkowo estetyczne, a zarazem informacyjne nagrania. Można wykorzystać je jako m.in. dodatek do portfolio, materiały promocyjne, element prezentacji dla inwestora czy załącznik do sprawozdania. Każdy klient jest traktowany w pełni indywidualnie, tak by efekt końcowy jak najbardziej spełniał jego oczekiwania.

Więcej informacji na temat oferty Build-Lapse znajdziesz na: http://build-lapse.com/ujecia-z-drona/.