Domowe kosmetyki – czyli bądź piękna nie tylko latem!

Marząc o gładkiej cerze, czy idealnie wygładzonych włosach sięgamy często po szereg różnego rodzaju kosmetyków. Nie zawsze jednak produkty, które zachęcają nas kolorowymi etykietami na drogeryjnej półce są skutecznie i sprawdzą się u nas. Coraz modniejsze staje się tworzenie własnych kosmetyków i płukanek do włosów, które są nie tylko produktami ekologicznymi i w pełni zgodnymi z naturą ale przede wszystkim – doskonale wpływają na kondycję naszej skóry i włosów. Przygotowanie kosmetyków domowej roboty jest wyjątkowo proste i nie wymaga ogromnych nakładów finansowych.

Dlaczego kosmetyki domowe?

Wykonywanie kosmetyków w zaciszu własnego domu nie jest zadaniem, które wymaga szczególnych umiejętności, czy wiedzy. W Internecie znaleźć możemy bowiem wiele szczegółowych poradników, które podpowiedzą nam jak w prosty i ciekawy sposób wykonać produkty do pielęgnacji naszego ciała i włosów, posługując się prostymi i naturalnymi produktami. Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że kosmetyki przygotowywane w domowym zaciszu cechują się całą gamą cudownych właściwości – mowa tu między innymi o tym, że produkty, z jakich są wykonywane zawierają produkty o ogromnych pokładach witamin i minerałów, które cudownie i naturalnie rozjaśniają naszą skórę, pomagają niwelować przebarwienia, czy nadają włosom utracony blask. O stworzenie swojej własnej, domowej gamy kosmetyków może pokusić się tak naprawdę każdy z nas, kto ma ochotę poeksperymentować w dziedzinie kosmetyki. Wiele kobiet, które zaczęły tworzyć naturalne kosmetyki w zaciszu swojego domu są na tyle zadowolone z tych naturalnych produktów, że nie wyobrażają sobie bez nich życia.

Kosmetyki domowe – czyli jakie produkty warto mieć w domu

Podejmując się wykonywania domowych kosmetyków zastanawiamy się często, w jakie produkty warto się zaopatrzyć. Faktem jest bowiem, że kosmetyki domowej roboty wymagają starannego dobrania produktów, z jakich zostaną stworzone. Najprostszym, a jednocześnie najtańszym sposobem na domową płukankę do włosów będzie wykonanie jej na bazie wywaru z rumianku – może być to zarówno świeży rumianek, jak i suszony, który z łatwością kupimy w każdej aptece. Wywar taki należy ostudzić i dodać do niego odrobinę soku z cytryny. Tak przygotowaną masą należy dokładnie polać włosy, po czym zabezpieczyć je bawełnianym ręcznikiem. Po 15 minutach obficie spłukać letnią wodą. Regularne wykonywanie takiej rumiankowej płukanki nie tylko ożywi nasze włosy ale również – pomoże zadbać o ich kondycję. Marząc o stworzeniu domowego peelingu do ciała wystarczy, jeśli do naturalnego jogurtu dodamy  2 łyżki cukru i 2 łyżki kawy naturalnej. Delikatne ziarenka kawy i cukru pomogą nam walczyć z martwym naskórkiem oraz znacznie zwiększą ukrwienie poszczególnych partii naszego ciała.