Złote monety

Złote monety

Złoto bulionowe jest traktowane jako inwestycja, ponieważ cena złota prawie na pewno wzrośnie z czasem. Tak więc, kiedy sprzedajesz złote sztabki lub złote monety, sprzedajesz blisko ceny rynkowej, ponieważ kupujący może, ana wet powinien spodziewać się zysku za jakiś czas.

Uświadom sobie czym dysponujesz i jaka jest jego wartość

Znając ogólną, rynkową cenę złota, będziesz w stanie z grubsza oszacować, ile są warte twoje złote monety, zanim zaczniesz je sprzedawać. Wartość złota bulionowego jest bardzo przejrzysta, więc wiedząc, jakie złoto masz pod ręką i samodzielnie je ważąc, będziesz miał dobre wyobrażenie o jego wartości rynkowej. Ważenia można dokonać za pomocą zwykłej wagi kuchennej. Po zważeniu użyj kalkulatora ceny złota znajdującego się ma stronach banków, mennicy i skupów złota inwestycyjnego, aby oszacować, ile jest warte twoje złoto w danym momencie.

Które monety są sprzedawane na sztuki?

Złote, kolekcjonerskie monety, takie jak American Buffalo, Canadian Maple Leaf i Austrian Philharmonic Gold Coins, są zwykle sprzedawane na sztuki. Aby znaleźć wartość swoich złotych monet, przeszukaj zasoby internetu, znajdź aktualną cenę posiadanego typu monety i pomnóż ją przez liczbę posiadanych monet.

Znajdź kupca specjalizującego się w złocie

Wiele firm, które oferują gotówkę za złoto, robi to, aby odsprzedać twoje złoto po marży, co oznacza, że ​​oferowana cena zakupu twojego złota będzie znacznie niższa. Tego typu handlowcy, którzy działają na zasadzie kupna i sprzedaży, muszą oferować mniej niż jest warte twoje złoto, aby osiągnąć zysk.

Dlatego zawsze powinieneś sprzedawać złoto kupującemu, który specjalizuje się w sztabkach złota i monetach takiemu jak Skup złotych monet. Miejsca te można znaleźć w prawie każdym mieście, a także w internecie.