Świeżo pachnące ubrania przez cały dzień? Otul się swoim ulubionym zapachem!

Nie wiesz jakiego płynu do płukania użyć, aby Twoje ubrania miały intensywny, świeży zapach? Zdradzimy Ci naszych niezawodnych ulubieńców!

Jak prać, żeby utrzymać zapach ubrań na dłużej?

Często zdarza się, już przy wyciąganiu rzeczy z pralki, pomimo użycia płynu do płukania, nie pachną one dobrze. Dlaczego tak się dzieje?

Być może bęben Twojej pralki jest za mały na taką liczbę rzeczy, którą do niej wkładasz! Pomyśl, jak detergenty mają dostać się do skarpetek zawiniętych pomiędzy 8 ręczników 2 pary spodni i 5 bluzek? Pranie takich ilości nigd ni ebędzie efektywne i zamiast oszczędzić na wodzie, tylko ją zmarnujemy, ponieważ pranie trzeba będzie zrobić raz jeszcze i to na dwa razy!

Kolejnym karygodnym błędem popełnianym przez niejedną panią lub pana domu jest pranie jednocześnie ręczników i części garderoby. Ręczniki powinniśmy prać oddzielnie. Te są zrobione ze specjalnych włókien, które gromadzą wodę bardziej niż zwykła bawełna. To przez to wsiąkają również detergenty które nie mają szansy przedostać się do bluzek czy innych rzeczy, pranych w tym samym czasie.

W końcu, wina może leżeć po stronie słabych jakościowo środków piorących. Jeśli chcemy aby aby nasze ubrania miały długą “żywotność” poświęćmy trochę więcej pieniędzy i zainwestujmy w profesjonalne proszki do prania, płyny zmiękczające oraz płyny do płukania, które nadają ubraniom świeży i intensywny zapach.

Do prania wełny, kaszmiru, jedwabiu i innych delikatnych tkanin idealni sprawdzi się Triumf, który zadba o ochronę delikatnych włókien. Do prania białych bawełnianych koszulek polecamy natomiast Triumf – Płyn Do Prania Tkanin Białych. Przy praniu kolorowych rzeczy doskonale sprawdzi się zaś Ventin – Proszek W Żelu Do Prania Color.

Co z zapachem?

Dla osób, które uwielbiają rześkie, cytrusowe zapachy, polecamy na przykład Lenor – Płyn Do Płukania Płukań Sommerbrise. Dla miłośników słodkich pachnideł proponujemy Felce Azzurra – Koncentrat Do Płukania Argan And Vanilla. Intensywny, długi zapach gwarantuje również Felce Azzurra – Booster Zapachowy Do Pralki I Suszarki Black Orchid – nowość na rynku, którą zdecydowanie warto przetestować!

Artykuł powstał przy współpracy z: https://laboratoriumpanidomu.pl