Pokonaj żylaki!

Pokonaj żylaki!

Żylaki to przypadłość, na którą wedle danych statystycznych cierpi 20% naszych rodaków. Zgodnie z prognozami, w kolejnych latach wspomniana dolegliwość obejmie ich jeszcze większy odsetek. Jak bronić się przed tym groźnym schorzeniem i jak walczyć z nim, by była to kampania zakończona sukcesem? Odpowiedź na te i inne pytania poznasz, czytając poniższy artykuł.

Czym są żylaki i jakie są ich symptomy?

Żylaki klasyfikowane są na forach internetowych głównie jako problem wizualny. Portale związane z modą i stylem życia prześcigają się w sposobach na ukrycie pogrubionych żył z pomocą odpowiedniego ubioru. Problemem dużo większym niż wygląd jest jednak wpływ omawianej przypadłości na codzienne funkcjonowanie. Żylaki to bowiem trwałe rozszerzenie żył, które zazwyczaj jest objawem stanu chorobowego naczyń krwionośnych. Wspomniane schorzenie najczęściej ma podłoże genetyczne, niekiedy również chorobowe, związane z wykonywaną ciężką pracą i doznawanymi w niej przeciążeniami.

Początkowym objawem żylaków, groźnego postępującego schorzenia, są pogrubione i skręcone żyły. Problemy najczęściej rozpoczynają się w krwioobiegu ud i łydek, powodując dyskomfort i utrudnienia w chodzeniu. Brak leczenia żylaków i ich ignorowanie prowadzi do pogłębienia problemów. W dalszych etapach może nastąpić zablokowanie kończyn, problemy z poruszaniem się i wykonywaniem codziennych czynności. Ignorowane żylaki mogą przyczynić się do śmierci chorego.

Jak walczyć z żylakami?

W początkowym stadium żylaków wiele osób podejmuje próbę ich leczenia na własną rękę. Ziołowe suplementy mogą delikatnie spowolnić rozwój choroby, ale nie zablokują go ani tym bardziej nie wyleczą już utworzonych zakrzepów. Jedynym ratunkiem i sposobem na powstrzymanie choroby jest konsultacja ze specjalistą takim jak flebolog, czyli Lekarz od żylaków. Po wizycie kontrolnej, lekarz od żylaków rozpozna stan pacjenta oraz zapisze odpowiednią terapię w zależności od tempa rozwoju przypadłości. Do najczęściej spotykanych zalicza się: farmakoterapię, kompresjoterapię bądź skleroterapię.

Przy problemach ze znalezieniem specjalisty flebologa, warto udać się do miejsc takich jak klinika flebologii. Oferują one szeroki zakres specjalistów, sprzętu diagnostycznego oraz duży wachlarz innowacyjnych metod leczenia żylaków. Klinika flebologii i rzeczywisty kontakt z wykwalifikowaną kadrą zawsze będzie lepszą opcją niż wiara w to, że domowe leczenie stanie się remedium na problemy zdrowotne. Jeśli problem żylaków dotyczy też Ciebie, nie czekaj i udaj się do kliniki już dziś!