Dlaczego nie powiększać ust u kosmetyczki?

Dlaczego nie powiększać ust u kosmetyczki?

Mogłoby się wydawać, że zabieg powiększenia ust kwasem hialuronowym jest banalnie prosty w wykonaniu. To właśnie z tego powodu bardzo często wykonują go osoby niekompetentne, które nie posiadają wiedzy merytorycznej, ani doświadczenia. Zapoznaj się z tym artykułem zanim udasz się do kosmetyczki! Pamiętaj, że powikłania po niewłaściwym wstrzyknięciu wypełniacza mogą utrzymywać się przed długi czas.

Nieprawidłowe wstrzyknięcie kwasu hialuronowego

Zastanawiasz się, czy kwas hialuronowy można wstrzyknąć niewłaściwie? Oczywiście, że tak! Wargi, które miały zostać wyrównane zadziwiają swoim kształtem. Asymetria powiększa się, a usta pokrywają liczne bąble, które nie prezentują się estetycznie. Nie można także nie wspomnieć o dolegliwościach bólowych.

Specjaliści z dziedziny medyny estetycznej podkreślają, że zabieg powiększania ust powinien być wykonywany wyłącznie przez przeszkolony personel. W SayWOW (https://saywowclinic.pl/powiekszanie-ust/) każdy pacjent otrzymuje kompleksowe doradztwo oraz ofertę dopasowaną do rzeczywistych potrzeb.

Niedostateczna higiena pracy

Powszechnym problemem jest niedostateczna higiena pracy w salonach kosmetycznych. Na uwagę zasługuje fakt, że coraz częściej zabiegi wykonywane są w warunkach domowych. Brak nowoczesnego sprzętu oraz oprzyrządowania stanowi duży problem. Niższe ceny kuszą osoby, które nie wiedzą, z jakim zagrożeniem przyjdzie im się zmierzyć.

Fachowcy z saywowclinic.pl/powiekszanie-ust/ dbają o sterylizację wykorzystywanych akcesoriów. Stanowiska zabiegowe są dezynfekowane, tak aby wyeliminować ryzyko rozprzestrzeniania się bakterii i drobnoustrojów.

Możliwość wystąpienia powikłań

Powikłania po powiększeniu ust kwasem stanowią często wynik błędnego wykonania zabiegu oraz niedostatecznej higieny. W takim przypadku na twarzy mogą rozwijać się zmiany wymagające antybiotykoterapii, a nawet hospitalizacji. Nie można również nie wspomnieć o zakażeniach. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, to umów się na konsultację w saywowclinic.pl/powiekszanie-ust/.