3 najpopularniejsze metody stylizacji paznokci

nailscompany.eu nails (7) .jpg

Można wyróżnić trzy takie najlepsze metody stylizacji paznokci, z których każda będzie charakteryzować się wysokim poziomem estetyki i równie wysokim poziomem trwałości. Są to kolejno: manicure żelowy, manicure hybrydowy oraz manicure akrylowy. Który jest więc najlepszy?

Żele do paznokci

Tak jak wiele kobiet robi sobie paznokcie hybrydowe samodzielnie w domu, bo nie ma w tym zbyt dużej filozofii i nie potrzeba do tego wielu specjalnych narzędzi, tak już manicure żelowy okazuje się znacznie bardziej wymagającą techniką. W przeciwieństwie do hybrydy pozwala na przedłużenie płytki i całkowitą zmianę jej kształtu.

Żelem do paznokci dosłownie buduje się płytkę. Nakłada się go przy pomocy specjalnej formy, a następnie utwardza pod lampą. Efekt jest trwały i odporny na uszkodzenia mechaniczne, choć dla podtrzymania estetyki manicure’u trzeba go powtarzać co kilka tygodni, gdyż po takim czasie pierwsze odrosty zaczynają być widoczne.

Modna hybryda

W tym momencie nieco popularniejsze od żeli są paznokcie hybrydowe, które wykonuje się przy pomocy specjalnych hybrydowych lakierów (bazy, lakieru kolorowego oraz topu), utwardzanych w lampie UV. Manicure wymaga sporej precyzji. Prawidłowo wykonany i dobrze utwardzony będzie trzymać się w nienaruszonym stanie przez mniej więcej 2-3 tygodnie, czasem nawet i miesiąc.

Lakierami hybrydowymi nie da się przedłużyć płytki tak jak żelami do paznokci. Służą one jedynie do nadania jej określonego zdobienia oraz do jej zewnętrznego wzmocnienia, gdyż pogrubiona warstwa osadzona na płytce zawsze będzie chronić ją przed uszkodzeniem, złamaniem i rozwarstwieniem.

Super trwały akryl

Jeżeli jednak z jakiegoś powodu nie chce się sięgnąć ani po modną hybrydę, ani nawet po wielofunkcyjne żele do paznokci, warto jeszcze wziąć pod uwagę wykorzystanie akrylu. Manicure akrylowy daje najbardziej trwały i mocny efekt. Pozwala uzyskać wysoką twardość płytki i zapewnić jej praktycznie stu procentową odporność na jakiekolwiek uszkodzenia.

Stylizacja akrylowa ponadto jest w stanie zachować perfekcyjny wygląd przez cały czas jej trwania. Jedynym jej minusem jest to, że ciężko wykonać ją samodzielnie, dlatego w takiej sytuacji zawsze lepiej skorzystać z usług salonów stylizacji paznokci.

Więcej informacji znajdziesz na stronie żele do paznokci.