Przeszczep brody poprawia samopoczucie

Przeszczep brody poprawia samopoczucie

Martwisz się, że twoja broda jest rzadka? Albo pojawiają się na niej łyse, nieładne placki? Teraz to już nie jest problem. Medycyna estetyczna znalazła skuteczne rozwiązanie na takie problemy. To przeszczep brody.

Przeszczepy brody – co można uzupełnić?

Przeszczep brody dla wielu panów jest zabiegiem, dzięki któremu odzyskują oni pewność siebie. Brak zarostu nie ma większego wpływu na zdrowie fizyczne, ale może mieć wpływ na samopoczucie i zdrowie psychiczne.Podczas przeszczepu można nie tylko wypełnić ubytki w zaroście, ale także uzupełnić miejsca, które są pozbawione zarostu. Wielu mężczyzn decyduje się także na zabieg zagęszczenia zarostu, bo uważa, że ich broda jest za rzadka. W niektórych przypadkach trzeba przeszczepić cały zarost.

Jak wygląda proces przeszczepu?

Proces przeszczepu brody jest bardzo podobny do klasycznego przeszczepu włosów. Wykorzystuje się te same techniki, dlatego najpopularniejszą metodą przeszczepu jest tzw. FUE. Przeszczep zaczyna się od konsultacji, w czasie której lekarz ocenia stan włosów i zapada decyzja, co będzie uzupełniane. Sam zabieg przebiega w znieczuleniu miejscowym i trwa kilka godzin, w zależności od liczby przeszczepianych włosów.Zabieg ma dwa etapy. Pierwszy polega na pobraniu mieszków włosowych z powierzchni dawczej (najczęściej jest to potylica). Następnie pojedynczo zostają one wszczepione na obszar brody. Pacjent szybko wraca po zabiegu do pełnej sprawności. Zwykle już po 2 tygodniach może normalnie pielęgnować skórę.

Kiedy pojawią się pierwsze efekty?

Na pojawienie się pierwszych efektów przeszczepu brody trzeba nieco poczekać. W zależności od indywidualnych cech pacjenta, pierwsze włosy pojawiają się po ok. 3 do 6 miesięcy. Zwykle te pierwsze włosy wypadają i trzeba czekać kolejne miesiące, aż urosną właściwe.Ostateczny efekt zabiegu jest widoczny zwykle po roku. Mimo długiego czasu oczekiwania na efekty, warto się poddać zabiegowi, bo jest on niezwykle skuteczny, a efekty utrzymują się do końca życia.