Skoki tandemowe – jak się przygotować?

Skoki tandemowe – jak się przygotować?

Skoki tandemowe dla wielu osób są nie lada gratką i niezapomnianym doświadczeniem. Skoki spadochronowe w towarzystwie doświadczonego instruktora są idealnym wyborem przede wszystkim dla tych osób, które decydują się na swój pierwszy lot w powietrzu. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo co trzeba zrobić, aby pierwszy skok był naprawdę bardzo przyjemnym doświadczeniem, które zapamiętamy do końca życia.

Odpowiednie przygotowanie

W pierwszej kolejności należy poważnie zastanowić się nad tym, czy skoki tandemowe są przeznaczone właśnie dla nas. Najwięcej problemu mają oczywiście osoby, które panicznie boją się dużych wysokości. Problemy mogą mieć również osoby, które przekroczyły dopuszczalną masę ciała. W tym konkretnym przypadku należy najpierw pozbyć się kilku zbędnych kilogramów.

Na miejscu, w którym oddamy nasz pierwszy skok należy pojawić się z co najmniej godzinnym wyprzedzeniem. W tym czasie możliwe będzie nie tylko zapoznanie się z instruktorem, ale również odbycie niezbędnego szkolenia. Wolny czas można wykorzystać również do tego, aby psychicznie przygotować się do pierwszego skoku.

Pamiętać należy również o tym, aby podpisać odpowiednie oświadczenie dotyczące aktualnego stanu zdrowia. Osoby, które niestety zmagają się z poważnymi schorzeniami powinny zrezygnować ze skoku.

O czym należy pamiętać?

Przy oddawaniu swojego pierwszego skoku warto zadbać nie tylko o stan psychiczny, ale również o dobry stan fizyczny. Specjaliści zalecają, aby przed skokiem zjeść lekki posiłek i co najważniejsze koniecznie trzeba być wypoczętym. Uważać należy z kolei na ciężkostrawne posiłki.

Podczas krótkiego szkolenia dokładnie zapoznamy się z prawidłową pozycją, jaką należy przyjąć podczas skoku. Tylko przestrzegając zaleceń instruktora zapewnimy sobie 100% bezpieczeństwo.

Skoki tandemowe nie wymagają oczywiście posiadania żadnego specjalistycznego sprzętu. Na miejscu zostaniemy wyposażeni w odpowiedni kombinezon i specjalne okulary ochronne. Bardzo ważną rolę odgrywa solidna uprząż, dzięki której połączymy się na stałe z naszym instruktorem. Skakanie ze spadochronem w pojedynkę dla osób początkujących jest naprawdę trudnym zadaniem do zrealizowania, dlatego też tym bardziej warto postawić na skoki tandemowe.