Laserowe zamykanie naczynek – dla kogo taki zabieg?

Laserowe zamykanie naczynek – dla kogo taki zabieg?

Laserowe zamykanie naczynek z pewnością można zaliczyć do zabiegów, które z każdym rokiem stają się coraz bardziej popularne. Korzystają z nich głownie panie, jednak od pewnego czasu można zauważyć, że również mężczyźni coraz chętniej się im poddają, aby poprawić swój wygląd. To właśnie pod kątem poprawy wyglądu większość osób wybiera takie zabiegi.

Jak wykonuje się laserowe zamykanie naczynek

Laserowe zamykanie naczynek to metoda, która w przeciwieństwie do innych nie jest ta inwazyjna i nie wymaga długiej rekonwalescencji, co dla wielu osób ma ogromne znaczenie. Zanim zabieg zostanie wykonany, konieczne jest przeprowadzenie dość obszernego wywiadu, aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do wykonania zabiegu i jednocześnie dostosować odpowiednią metodę zamykania naczynek. Sama procedura zabiegu nie jest bolesna, jednak osoba poddawana zabiegom może odczuwać na przykład zwiększone ciepło w okolicach w których zamykane są naczynka lub uczucie pieczenia. Dlatego też zazwyczaj po wykonaniu zabiegów na miejsce w którym był wykonany nakłada się preparat łagodzący ewentualne niedogodności.

Kto nie powinien poddawać się takim zabiegom?

Nie wszyscy mogą poddawać się laserowemu zamykaniu naczynek, jest bowiem wiele przeciwwskazań do jego przeprowadzenia. Jednymi z ważniejszych są takie jak ciąża czy okres karmienia piersią. Ponadto podczas przyjmowania niektórych leków, jak na przykład antybiotyki, również nie powinien on być przeprowadzany. Laserowe zamykanie naczynek nie powinno być również przeprowadzane u osób nawet chwilowo przeziębionych, również padaczka wyklucza możliwość jego wykonania. Zabiegów nie można również przeprowadzać, jeśli skóra w obrębie planowanego zabiegu jest uszkodzona lub podrażniona.

Jakie efekty daje laserowe zamykanie naczynek?

Zabieg laserowego zamykania naczynek daje niezwykle dobre a przede wszystkim często błyskawicznie widoczne efekty. Poprzez usunięcie pojedynczych, widocznych naczynek krwionośnych poprawia się koloryt cery. Zabieg jest również bardzo skuteczną bronią w walce z problemami skóry takimi jak na przykład trądzik czy rumień.