Gdzie sprzedać srebrne monety?

coinart (7).jpg

W dzisiejszych, niepewnych czasach inwestowanie w srebrne monety wydaje się doskonałym pomysłem. Oferta mennicy państwowej jest bardzo szeroka. Kupić tu można monety kolekcjonerskie, z wizerunkiem postaci historycznych, okolicznościowe. Wszystkie posiadają certyfikaty, potwierdzające ich autentyczność.

W jakie srebrne monety warto inwestować?

Osoby, które zainteresowane są inwestowaniem w srebro powinny zwrócić szczególną uwagę na srebrne monety bulionowe. Są one wykonywane z czystego kruszcu. Nie mają one określonej wartości kolekcjonerskiej ani nakładu, nie są również bardzo atrakcyjne estetycznie. Na ich cenę wpływa tutaj zawartość kruszcu, który się w nich znajduje oraz jego aktualna cena.

Najpopularniejsze srebrne monety bulionowe

W sprzedaży dostępne są monety bulionowe różnych producentów. Warto zainwestować w takie, które są najbardziej rozpoznawalne, pochodzące z renomowanych mennic. Takie właśnie Monety srebrne skup przyjmie najchętniej. Najpopularniejsze z nich to: Wiedeńscy Filharmonicy, Liść Klonowy, Amerykański Orzeł i Australijski Kangur.

Jak odbywa się skup srebrnych monet?

Jeśli chodzi o monety srebrne skup ich może odbywać się na kilka sposobów. Pierwszym z nich jest sprzedaż poprzez licznie działające w Internecie skupy. Sam proces przebiega łatwo i komfortowo. Klient wysyła do skupu srebrne monety i zostają tam one wycenione. Ich wartość zależy głównie od ilości materiału, który został wykorzystany do ich produkcji oraz od stanu technicznego w jakim się znajdują. Najczęściej skupuje się jednouncjowe srebrne monety. Po zaakceptowaniu kwoty klient otrzymuje pieniądze na konto bankowe.W każdym większym mieście znajdują się również stacjonarne punkty skupu srebra. Tam również klient może liczyć na szybką transakcję i wygodną formę rozliczenia. Monety srebrne, zwłaszcza te rzadkie, kolekcjonerskie, można również zostawić w komisie, na określony okres, jeśli nie potrzebuje się pilnie gotówki. Można również spróbować sprzedać monety w dobrych sklepach numizmatycznych.