Dlaczego i jak hodować aloes?

Dlaczego i jak hodować aloes?

Chcesz hodować jakąś roślinę doniczkową, a wszystkie dotychczasowe próby kończyły się niepowodzeniem? Liczysz na to, że wybrany przez Ciebie okaz będzie nie tylko atrakcyjny wizualnie, ale i atrakcyjny ze względów praktycznych? Pomyśl o aloesie, a następnie sprawdź na TropiArt.pl, jak wielki jest wybór tych roślin.

Dlaczego warto hodować aloes?

Istnieje co najmniej kilka argumentów przytaczanych przez osoby, które uważają, że hodowla aloesu może być wyjątkowo opłacalna. Na pierwszy plan wysuwa się to, że nie jest to roślina wymagająca. Potrzebuje stosunkowo niewielkiej ilości wody, nie wymaga też dużego natężenia światła słonecznego. Aloes jest rozwiązaniem budzącym zainteresowanie także dlatego, że toleruje nawet te warunki siedliskowe, które – niejako z definicji – są niekorzystne. Często jest hodowany choćby w łazience. Tym, co sprawia, że warto pomyśleć o hodowli aloesu, nawet pomimo tego, że nie jest się doświadczonym ogrodnikiem, jest również atrakcyjny wygląd tej rośliny. Aloes ma duże, mięsiste liście o ciekawej strukturze. Te przyciągają wzrok i są uważane za wyjątkowo interesującą ozdobę. Warto wspomnieć także o tym, że aloes nie tylko oczyszcza powietrze, ale i pomaga w jego nawilżeniu.

Hodowla aloesu – o tym pamiętaj

Jak już wspomniano, hodowla aloesu nie jest skomplikowana. Jeśli jednak efekt końcowy ma być satysfakcjonujący, warto przypomnieć sobie o kilku związanych z nim zasadach. Na pierwszy plan wysuwa się ta, która mówi, że przelanie może być w przypadku aloesu znacznie mniej korzystne niż pomijanie obowiązku podlewania tej rośliny. Aloes nie tylko nie potrzebuje zbyt wiele wody, ale również może nie znosić najlepiej jej nadmiaru. Jeśli zależy nam na tym, aby aloes rósł prawidłowo, warto zatroszczyć się także o odpowiednie dla niego podłoże. Tu kluczowe znaczenie wydaje się mieć to, aby było ono dobrze drenujące. Na stronie TropiArt można znaleźć bogaty wybór podłoża dla sukulentów, zapewnienie aloesowi jak najlepszych warunków do wzrostu nie powinno być więc zbyt dużym problemem.