Technologia lasera frakcyjnego RF staje się nowym trendem w pielęgnacji skóry. Technologia ta wykorzystuje prądy światła do leczenia różnych schorzeń skóry. Jest to tańsza alternatywa dla konwencjonalnej technologii RF. Pacjenci zgodnie twierdzą, że ich stan skóry znacznie lepiej reaguje na technologię frakcyjnego lasera RF. Dlaczego tak się dzieje? Oto kilka korzyści z zastosowania tej technologii.

Nowoczesna technologia – urządzenie RF

Przy pomocy lasera frakcyjnego można wykonać zabieg diatermii RF lub mikrofalowej, które doskonale sprawdzają się w przypadku różnorodnych chorób skóry. Urządzenie RF dodatkowo stymuluje skórę do regeneracji, a co za tym idzie, do jej odmłodzenia i ujędrnienia. Warto wiedzieć również, że laser frakcyjny jest tańszy niż konwencjonalne leczenie laserowe, ponieważ wykorzystuje mniejszą moc lasera i mniej komór RF. To sprawia, że tego typy zabiegi są przystępne cenowo, a to pozwala klinikom na wykonanie wielu zabiegów naraz.

Technologia lasera frakcyjnego wykorzystuje wiązki światła o dużej intensywności do leczenia chorób skóry. Podobnie jak w przypadku konwencjonalnego lasera, niewidzialne światło o dużej mocy „uszkadza” docelową tkankę. Jednak urządzenie RF wykorzystuje znacznie niższe poziomy mocy niż konwencjonalne zabiegi laserowe. Dzięki temu kliniki mogą korzystać z mniejszych, tańszych maszyn i leczyć wielu pacjentów jednocześnie.

Urządzenie RF – dlaczego tak wiele gabinetów w nie inwestuje?

Niższa moc tego urządzenia sprawia również, że jest bezpieczniejsza dla pacjentów. Ponadto, laser frakcyjny działa za pomocą jednoczesnym nakłuwaniu skóry igłami i ogrzewaniu jej falami radiowymi. Dzięki temu jest skuteczny w leczeniu zarówno powierzchownych, jak i głęboko położonych schorzeń skóry.

Technologia lasera frakcyjnego RF staje się nową opcją leczenia różnych schorzeń skóry, takich jak choćby: choroba Bowena lub łuszczyca. Nic dziwnego, że w wielu gabinetach wprowadzono tego typu zabiegi do swojej oferty.